logo

Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor Hazır Değil

Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor Hazır Değil

Geçtiğimiz Pazar günü evinde Havza Belediyespor’la hazırlık maçı yapan Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor sahadan 5-0 mağlubiyetle ayrıldı. Esnaf Sanayi maçta tat vermezken, takımın henüz hazır olmadığı görüldü.

Samsun Süper Amatör Ligi’nde 2021-2022 sezonunda mücadele edecek olan temsilcimiz Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor takımı sezon öncesinde hazırlık maçlarına devam ediyor.
Geçtiğimiz Pazar günü Havza Belediyespor’u konuk eden ev sahibi ekibimiz, konuk ekip karşısında gerçekleştirdiği hazırlık maçında 5-0 sahadan mağlubiyetle ayrıldı.
Maçın ardından görüştüğümüz Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor Kulüp Başkanı Ömer Usta gazetemize yaptığı açıklamada; “Havzaspor’u tebrik ediyoruz. Kendilerine 24 futbolcuyu nereden bulduklarını sorduk. Bize çeşitli il ve ilçelerden topladıkları isimlerle takım oluşturduklarını söylediler.
Ayrıca Havza Belediyesi’ne ait sosyal tesisi de kullanma haklarının olduğunu, yemeklerinin ise yine Havza Belediyesi tarafından karşılandığını öğrendik.” Dedi.
Havza Belediyesi’ni bu konuda tebrik ettiğini yineleyen Başkan Usta; “Anladık ki, kurum ve kuruluşlardan destek gelmediği sürece başarı sağlanamıyor.” İfadelerini kullandı.

Maça gelince
Maç hakkında da değerlendirmede bulunan Usta; “Rakip takımın yeni bir oluşumdan dolayı sahada daha gayretli bir futbol oynadığını gözetledik ve yedek kulübesinin de ikinci bir takımmışçasına 11 kişiden oluşması bizi gerçekten çok şaşırttı.” Dedi.
Hazırlık maçı olması ve sınır olmaması nedeniyle ilk 11’ini yedekteki 11 futbolcusuyla değiştirebildiğini belirten Usta; “Bu sayede takımdaki oyuncular yorulmadı ve bir sonraki maça da hazır olma şansı buldular. Bizim ise takımımızda bulunan kulübedeki oyuncu yetersizliğimiz skorun bu şekilde olmasının en büyük etkeni oldu.” İfadelerini kullandı.
Usta; “Ligin başlayacağı 30 Ekim’e kadar önümüz-de çok az bir süremiz kaldı. Bu süre içerisinde tek ve en büyük sorunumuz sponsor bulabilmek. Bu süre zarfında bu sorunu çözmek için mücadele edeceğiz.
Kulübümüze hem maddi, hem manevi olarak destek olmak isteyen herkesi bu kulüp için tek yürek olmaya davet ediyoruz. Bunu başarmak için de elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz.” Dedi.

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?