logo

Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor Kulüp Başkanı Ömer Usta; “Bu Sorun Vezirköprü’nün Genel Sorunudur”

Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor Kulüp Başkanı Ömer Usta; “Bu Sorun Vezirköprü’nün  Genel Sorunudur”

Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor Kulüp Başkanı Ömer Usta zorlu geçen Tekkeköy karşılaşmasının ardından gazetemize değerlendirmede bulundu.

Eksik ve sakat oyuncuları bulunmasına rağmen Süper Amatör Ligi’nde zorlu bir mücadele veren Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor Tekkeköy karşısında 7-1’lik skorla farklı mağlup oldu.
Maçın ardından gazetemize değerlendirmede bulunan Vezirköprü Gençlik Esnaf Sanayispor Kulübü Başkanı Ömer Usta; “Bir süre önce Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis tarafından kulübümüze destek sözü verilse de henüz ortada somut bir çalışma yok.” Dedi.
Vezirköprü gençliği sahipsiz bırakılıyor diyerek tepkisini dile getiren Usta; “Bu sorun sadece benim, sadece takımın bir sorunu değil, bu sorun Vezirköprü’nün genel sorunudur.” İfadelerine yer verdi.
Kulüp yönetiminin sorumlulukları ve zorlukları olduğunu belirten Ömer Usta; “Sporcuların lisans işlemleri, malzemeleri ve deplasmana gidişlerdeki araç sorunu hepimizin sorunu değil mi? Yani hep beraber Vezirköprü’müz için bir şeyler yapma gayretinde olmamız gerekmiyor mu?
Bizlere kulüp olarak destek olunacağını umut ediyorduk. Geldiğimiz şu anki süreçte ben ve yönetimim çok üzüntülüyüz. Görüyorum ki Vezirköprü’de spora olan bakış açısı hiç de olumlu değil.” Sözlerine yer verdi.

Usta; “Ben kulüp Başkanı olarak Belediye Başkanımızı bizzat ziyaret ederek kulübümüz için yardım talebinde bulundum. Hatta deplasman maçları için kendisinden araç tahsis edilmesini rica ettim. Bana kendisi bir dilekçe ile Belediyeye müracaat etmemi ve bu konunun Belediye Meclis toplantısında dile getirilip bizlere yardımcı olacağını söylemişti.
İlk deplasman maçımıza gitmek için araç tahsis edilmesini istedik. Verdiğimiz dilekçenin meclise dahi gitmediğini öğrendik. Araç tahsisi için verdiğimiz ikinci dilekçemizin de cevabına olumsuz yanıt aldık, üzüldük.” Dedi.
Usta; Aynı şartlarda mücadele edemiyoruz.
Samsun Süper Amatör Ligi’nde bulunan diğer takımlarla aynı şartlarda mücade edemediklerini belirten Usta; “Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun’daki kulüplere belirli miktarlarda ödenek ayrılmakta. Ancak verilen maddi destek Samsun’daki tüm kulüplerle biz eşit tutuluyoruz. Biz takım olarak 120 kilometre mesafe kat ediyor ve maça gidişimizde ayrı ayrı bu bedeli ödemek zorıunda kalıyoruz. Dolayısıyla verilen desteklerden yeterli derecelerde faydalanamıyoruz. ” dedi.
Usta’dan teşekkür
Bu arada kulübümüze maddi anlamda destek olan Vezir Ağaç Orman Ürünleri ile Sarıkaya Mobilya yetkililerine kulüp olarak teşekkür ediyoruz.” dedi.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?