logo

Vezirköprü Gençlik Spor ve Kızılay’dan 29 Ekim Turnuvası

Vezirköprü Gençlik Spor ve Kızılay’dan 29 Ekim Turnuvası

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Vezirköprü İlçe Temsilciliği işbirliği ile ilçemizde 27 Eylül-29 Ekim tarihleri arasında Futbol ve Voleybol turnuvaları gerçekleştirilecek.
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Vezirköprü İlçe Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenecek olan Kurumlararası Futbol ve Voleybol Turnuvası’nda her iki dalda da ilk üçe giren takımlara para ödülü verilecek.
21 Eylül tarihinde başvuruların tamamlanmasının ardından 23 Ekim tarihinde Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde kura çekimi yapılarak rakipler belirlenecek.
28 Ekim Perşembe günü final müsabakasıyla sona erecek olan turnuvanın ödülleri ise 29 Ekim Cuma günü düzenlenecek olan törende başarı gösterenlere takdim edilecek.
Futbol turnuvasında yer alan şartnameye göre, takımlar 16 sporcudan oluşturulacak ve 8 asil 8 yedek olacak şekilde takım kurulacak. Turnuvaya katılacak takımlar en küçük oyuncu 1996 doğumlu olmak zorunludur. (kaleci hariç), 1981 doğumlu 40 yaş ve üstü sporcular memur statüsünde oynayabilir. 2019-2020 Sezonunda amatör veya profesyonel oynayanlar veya oynamasalar dahi lisans tescili yaptıranlar dahil 1 kişi oynayabilir.
Takım listesinde 1 kişi olacaktır. En küçük (1996) doğumlu olacaktır. 20 yaş (2001) ve (1996) doğumlu Memur 1 kişi oynayabilir. Takım listesinde 1 kişi olacaktır. Takımlarda Devlet Kurumunda çalışmayan 25 yaş (1996) ve üstü lisanslı dahil 3 kişi oynayabilir. Kurumlarda çalışmayan tüm sporcuların ikametgâh adresi Vezirköprü olacaktır. Her takım istediği kişiyi (lisanslı hariç) en küçük 2003 doğumlu kaleci olarak oynatabilir.
Vezirköprü Kaymakamlığı dışında görev yapan memurlar memur statüsünde oynayamaz. Her takım kendi sağlık sorumluluğunu üstlenmiş sayılacaktır. Karşılaşmalar mesai saatleri dışında olacaktır. Maçı olan takımlar 15 dakika önce sahada yerlerini alacaktır. Karşılaşmaya çıkacak takımlar kendi spor malzemelerini getirecek.
Oyuncuların Nüfus cüzdanı fotokopisi ve takım listelerini, maaş bordrolarını, görev yeri belgelerini ve ekteki kişi sağlık formunu hazırlayarak son üç ayda çekilmiş 2 adet fotoğrafları ile birlikte spor kartı çıkartmak üzere teslim edeceklerdir. Maçlara sporcu kartı ile katılım zorunludur. Kesinlikle eksik evrak kabul edilmeyece.
Karşılaşmalar 20’şer dakikalık 2 devre halinde oynanacaktır. Ofsayt kuralı hariç uluslar arası futbol kuralları uygulanacaktır. Rakibine, hakeme veya dışarıdaki seyirciye sözlü ve fiili hakarette, saldırıda bulunup kırmızı kart gören oyuncu savcılığa sevk edilecektir. Oyun gereği kırmızı kart gören sporcu ise bir maç cezalı olacaktır. Hakem sıkıntısı durumunda maç tarihinde değişiklik yapılabilir.
Takımlar kurum haricinde takım ismi kullanabilirler. 2019 yılında dereceye giren takımlar aynı takım ismi ile katılırsa seri başı olabilir. 2019 yılında yapılan kaymakamlık futbol turnuvasında hakem ve tertip komitesi tarafından ihraç edilen sporcular turnuvaya katılmayacak.
Teknik şartnameye göre ise, Karşılaşmalar 20 dakikalık 2 devre halinde oynatılacaktır. Dinlenme süresi 5 dakikadır. Ofsayt hariç bütün futbol oyun kuralları geçerlidir. Karşılaşmalar tek hakem ile yönetilecektir. Kırmızı kart ve sarı kart uygulaması uluslar arası kurallara göre yapılacaktır.
Takımlar sahada 7 oyuncu ve 1 kaleci olmak üzere 8 kişi ile oynayacaktır. Oyuncu değişikliği hakkı 5 olacaktır. Bir oyuncu bir defa değişiklik yapabilir. Karşılaşmalar katılan takım sayısına göre oynatılacaktır.
Karşılaşmalar futbol sahasının yarı sahasında portatif kalelerde oynatılacaktır. Takımlar sahada takım sorumlusu olarak 2 kişi yazılabilir. Ayrıca takımlar tek tip forma ile karşılaşmalara katılmak zorundadır. Karşılaşmalar 27 Eylül 2021 Pazartesi akşamı saat: 17:30 ‘da başlayacaktır. Her akşam 4 karşılaşma yapılması düşünülmektedir. Turnuvaya katılıma göre karşılaşma saatleri yeniden düzenlenebilir.

Gruptan çıkma durumunda iki takımın puan eşitliğinde ikili averaja üç takımın puan eşitliğinde 3lü averaja bakılacaktır 2 li ve 3 lü averaj Uluslar arası kurallara göre uygulanacaktır. Averaj eşliğinde kura çekimi yapılacaktır.
Ödül töreni final maçından sonra yapılacaktır ilk 4 (dört) ‘e girenlere kupa verilecektir. Final müsabakaları tarihlerinde ödül töreninden dolayı değişiklik olabilir. Eleme maçlarında beraberlik durumunda her takım 5 penaltı atacak eşitlik bozulmaz ise seri penaltılara geçilecek.
Voleybol Turnuva Şartnamesine göre ise, Turnuva Vezirköprü Kaymakamlığına bağlı tüm kurumlar, dernekler, muhtarlıklar ve sendikalar tarafından oluşturulacak takımlar tarafından oynanacaktır. Voleybol takımı en az 10 oyuncudan oluşmak zorunda. Kulüp sporcuları müsabakalarda oynayabilir. Turnuva maçları mesai saatleri dışında hafta içi akşam yapılacak. Oyuncuların Nüfus cüzdanı fotokopisi ve takım listelerini, ekteki kişi sağlık formunu hazırlayarak son üç ayda çekilmiş fotoğrafları ile birlikte spor kartı çıkartmak üzere teslim edeceklerdir. Maçlara sporcu kartı ile katılım zorunludur. Kesinlikle eksik evrak kabul edilmeyecek.
Spor Salonunu turnuva öncesinde kullanmak isteyen takımlar kira ücretini bir gün önceden Gençlik ve Spor Bakanlığı hesabına yatırdıktan sonra kullanabilirler. Bayanlarda yaş sınırlaması yoktur.
Turnuvaya katılma süresi 28 Eylül Salı günü mesai bitimine kadardır. Başvurular Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet UYAR’a teslim edilecektir. Kura çekimi 30 Eylül Perşembe saat 18:00’da Köprülü Mehmet Paşa Spor Salonu’nda yapılacak.
Teknik Şartnameye göre ise, Turnuvaya katılan takımlar kesinlikle aynı tip forma giyecekler ve spor ayakkabısı ile yarışacaklardır. Her takım kendi sağlık sorumluluğunu üstlenecek. Karşılaşmalar uluslar arası kurallara göre oynanacak. Karşılaşmalara takımlar maç başlamadan en geç 20 dakika önceden geleceklerdir. Turnuva ile ilgili diğer hususlar turnuvaya başlamadan önce belirlenecek.
Maçlar kazanılmış 2 set üzerinden oynanacaktır. Ödül töreni final maçından sonra yapılacaktır. İlk 4 (dört) ‘e girenlere kupa verilecektir. Final maçları kazanılmış 3 set üzerinden oynanacak.

Share
12 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?