logo

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği’nden Bir Erasmus+ Projesi Daha

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği’nden Bir Erasmus+ Projesi Daha

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği ilçemize sosyal ve kültürel alanda yapmış olduğu katkılara bir yenisini daha ekledi.

Özellikle kültürel faaliyetler, yardımlar ve eğitim faaliyetleriyle dezavantajlı konumda olan bireylerin toplumsal uyumunu sağlamayı ve onlara fırsatlar sunmayı amaçlayan derneğin; İtalya, İrlanda, İspanya ve Yunanistan’dan 5 ortak kurumla Mayıs 2021’de başvurusunu yaptığı “Tools for Experiential Language Learning and Multilingual Exchanges – TELL ME / Deneyimsel Yabancı Dil Öğretimi için Araçlar ve Çokdilli Değişimler” Erasmus+ Küçük Ölçekli Ortaklık Projesi kabul edildi.

Bu projeyle ilçemizin yurt içi ve yurt dışında tanıtılmasına katkı sağlanırken, üyelerinin de proje faaliyetleri ile farklı kültürleri tanımalarına olanak sağlanmış olacak.
Projenin hedefi yetişkinlere yönelik deneyimsel dil öğrenme uygulamaları ve farklı ülkelerden eğitimciler ve onların öğrencileri arasında uluslararası ortaklıklar inşa etmek.
Avrupa Birliği tarafından finanse edilecek proje kapsamında çevrimiçi ve çevrimdışı toplantılar, uluslararası hareketlilik toplantıları ve yabancı dil öğretimi ile ilgili araçlar ve teknikler ele alınacak.
Dernek başkanı ve AB Projeler uzmanı Rahmi GÜNİNDİ “Geçen yıldan devam eden ve yabancı dil öğretimi ile ilgili İspanya, İtalya ve Litvanya’dan toplam yedi ortak eğitim kurumuyla yürüttüğümüz Avrupa Birliği Erasmus+ projesi ile birlikte ikinci projemize başlamış bulunuyoruz.
Amacımız farklı türde projelerle ilçemize sosyal, kültürel, ekonomik ve turizm açısından katkıda bulunmak. Proje kapsamında üyelerimizden yurt dışı faaliyetlerine katılacaklar olduğu gibi, ilki Temmuz ayında olmak üzere, yurt dışından da ortaklarımızı Vezirköprü’de ağırlayacağız ve burada proje faaliyetleri yaparken, ilçemizi ve ülkemizi onlara iyi bir şekilde tanıtacağız.” dedi.

Share
23 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?