logo

Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde Spor Okulları Devam Ediyor

Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde Spor Okulları Devam Ediyor

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerin de başlatılan eğitimlerden 5-18 yaş gruplarında ki çocuk ve gençler faydalanabiliyor.
Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı proje, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler spor külüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar. Yoğun ilgi gören GSB Spor Okullarına şuana kadar iki bin başvuru yapıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okullarını İlçe Kaymakamı Halid Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Muhsin Yıldız, Halk Eğitim Merkezi İlçe Müdürü Mustafa Kaya ziyarette bulundu ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar eşlik etti.
Kaymakam Yıldız, çocuklarla sohbet etti, isteklerini dinledi ve başarılar diledi.
Konuyla ilgili olarak Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar; “Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı spor okullarında gençlere Kur’an-ı Kerim dersleri ve Voleybol, Futbol, Basketbol, Kort Tenisi, Güreş, Boks, Masa tenisi, Jimnastik, Atletizm, Geleneksel Türk, Okçuluğu, Satranç, Yüzme ile birlikte toplam 12 spor branşıyla hizmet vermektedir.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okullarında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü iş birliğiyle hafta içi her gün saat 09.30-13.00 arası tüm öğrenciler ve yetişkinlere Kur’an-ı Kerim öğretimi yapılmaktadır. Saat 14.00 ile birlikte spor branşlarında belirlenen saatlerde antrenmanlar yapılmaktadır.
Branşların faaliyet saatleri hakkında bilgiyi Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile 0 362 647 24 64 numaralı telefondan iletişime geçerek alabilirsiniz.” Dedi.

Share
282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?