logo

Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi’nde Yıl Sonu Sergisi Düzenlendi

Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi’nde Yıl Sonu Sergisi  Düzenlendi

Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı boyunca kurslarda öğrenciler tarafından yapılan çalışmalar sergilendi.

Yılsonu sergisi öncesi saygı duruşu ve Türk İşaret Dili Usta Öğreticisi Yasemin Bayılan’ın sunumuyla İstiklal Marşı seslendirildi.
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan video gösterisinin izlenmesi ve Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya’nın konuşması ile başladı.
Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya; “2018 yılının Eylül ayında taşındığımız hizmet binamızın noksanlarını kısa sürede tamamlayarak kurslarımızı başlattık.” Dedi.
Kaya; “Kurum binamızda okuma-yazma, bilgisayar, lise mezunları için üniversiteye hazırlık kursları, tiyatro, halk oyunları, halk müziği, aşçılık, kuaförlük, filografi,kilim dokuma, giyim, bez dokuma, ahşap süsleme, örgü, şiş ve tığ örgücülüğü, çocuk gelişimi ve eğitimi ile Türk işaret dili kursları yer almaktadır.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında şimdiye kadar merkez bina, ilçe merkezi ve mahallelerimizde genel kurslarda 303 kurs açılmış olup, toplam 3972 kursiyere, mesleki ve teknik kurslarda ise toplam 311 kurs açılmış olup, toplam 4929 kursiyere eğitim verilmiştir. Okur-Yazarlık Seferberliği kapsamında ise; 88 kurs açılmış olup, toplam 556 kursiyere eğitim verilmiştir.” Dedi.

Kaya’nın açılış konuşma sonrası, program Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Türk Halk Oyunları gösterisi ve Okuma-Yazma Kursiyerlerinden Çiçek Akyüz’ün konuşmasıyla devam etti.
Akyüz; “Bana bu fırsatı veren herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
Konuşmalar sonrasında sergi açılışının gerçekleştirilmesi sonrası tüm kursiyerler tarafından Eğitim-Öğretim yılı boyunca hazırlanan serginin gezilmesiyle program son buldu.

Share
407 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?