logo

Vezirköprü-Havza yolu için protokol imzalandı. YOL, bu kez olsun!

Vezirköprü-Havza  yolu için  protokol imzalandı. YOL, bu kez olsun!

Yıllardır Vezirköprü’nün en büyük çilelerinde olan Vezirköprü-Havza karayolu için Karayolları’nın protokol imzaladığı, yolun yapım çalışmalarının Nisan ayında başlanacağı öğrenildi.

Uzun süredir yapılacak yapılmayacak tartışması süren Vezirköprü- Havza yolunun ihalesinin yapıldığı ve bir firmayla anlaşıldığı öğrenildi.
Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis’in sosyal medya hesabından yaptığı bilgilendirmeye göre, Samsun Karayolları Bölge Müdürlüğü ile Ören Yapı İnşaat firması arasında yapılan sözleşmeyle Vezirköprü-Havza arasındaki duble yol çalışmasının başlayacağı öğrenildi.

Vezirköprü-Havza karayolunun protokolünün imzalandığı, firmanın şantiye kurmasının ardından nisan başında yol yapım çalışmalarına başlanacağı belirtildi.

Belediye Başkanı Sadık Edis’in sosyal medya paylaşımı:
“HAYIRLI OLSUN”
Karayolları Samsun Bölge Müdürlüğü ile Ören Yapı arasında protokol sözleşmesi imzalanmıştır. İlgili firma şantiye kurma çalışmalarına başlamış olup şantiye çalışması bittikten sonra mart ayı sonu nisan ayı başı itibarıyla Vezirköprü Havza karayolunun duble yol olarak yapılması için çalışmalar başlatılacaktır. İlçemize ve tüm hemşerilerimize hayırlı olsun.” Şeklinde oldu.
Vezirköprü-Havza karayolu için defalarca ihale yapıldığı ve işe başlanacağı haberi gelmesine rağmen bir türlü başlaması vatandaşlarda “bu kez olsun” yorumuna neden oldu.

AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ise sosyal medyada yaptığı paylaşımda; “Vezirköprümüz’e Hayırlı uğurlu olsun. Havza-Vezirköprü arası yol ihalesi tamamlanmasının ardından devam eden süreçte askı itiraz süreleri dolmuştur. İhaleyi alan firmamız ilçemizde şantiye çalışmalarını tamamlayıp kısa bir süre sonra çalışmalara başlayacaktır. Vezirköprü Devlet Hastanesinden sonraki kısımdan itibaren havzaya kadar olan bölümdeki çalışmalar hızlı bir şekilde devam edecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Vezirköprü ile alakalı her konuyu çözme konusunda gayretimiz sürecektir.” İfadelerini kullandı.

Share
75 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?