logo

Vezirköprü-Havza yolu ihalesi yine ERTELENDİ!…

Vezirköprü-Havza yolu ihalesi yine ERTELENDİ!…

Yılan hikâyesine dönen ihalelerimizden biri haline gelmeye başlayan Vezirköprü-Havza yolu ihalesi 2. kez iptal edildi. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından çıkılan ve 11 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan ihale de yayınlandıktan 5 gün sonra iptal edildi. Ancak, ihalenin 10 gün içinde düzeltilerek yeniden yayınlanacağı öğrenildi.

Vezirköprü – Havza arasındaki karayolunun ihalesi 2. kez ertelendi. Edinilen bilgiye göre; ihale bu ay yeniden düzeltmeleri yapılarak ihaleye çıkarılacak. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nün açtığı ihale önce virüs nedeniyle iptal edilmişti. Bu kez ihalenin iptal sebebi olarak “niteliğinin veya miktarının değiştirilmesi” yazdı. Öğrenebildiğimize göre, ihalenin Havza kısmında bazı değişiklikler yapılması nedeniyle iptali gündeme gelmiş.

Vezirköprü’nün uzun zamandır beklediği Havza-Vezirköprü yolu için çıkılan ikinci ihalenin de iptal edildiği öğrenildi.
Önceki Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın bizzat gelerek yolun yapılacağı açıklamasından sonra, birbirini izleyen olaylarda gelinen son nokta ihalenin ileriki bir tarihe ertelenmesi oldu.
Önce Bakan Turhan’ın görevden alınması, daha sonra ilk ihalenin iptali, yenidne düzenlenmesi ve son olarak ikinci ihalenin de iptal edilmesi Vezirköprü’de gözleri yine YOL’a çevirdi.
Bir süre önce yapılacağı belirtilen ve HAVZA-VEZİRKÖPRÜ-DURAĞAN (HAVZA-VEZİRKÖPRÜ) DEVLET YOLU KM:5+000-19+800 ARASI, KM:0+400 HAVZA HASTANE KAVŞAĞI, KM:2+000 ÇAKIRALAN FARKLI SEVİYELİ KAVŞAĞI, KM:26+580 VEZİRKÖPRÜ HASTANE KAVŞAĞI TOP.TES.,SAN.YAP.,KÖP. VE ÜSTYAPI(BSK) İŞL. YAPIM İŞİ olarak 24 Nisan tarihinde yapılmak üzere ihaleye çıkartılan Vezirköprü-Havza yolu Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle iptal edilmişti.
8 Nisan’da onaylanarak yeniden ihaleye çıkarılan Vezirköprü- Havza yolu HAVZA-VEZİRKÖPRÜ-DURAĞAN (HAVZA-VEZİRKÖPRÜ) DEVLET YOLU KM:5+000-19+800 ARASI, KM:0+400 HAVZA HASTANE KAVŞAĞI, KM:2+000 ÇAKIRALAN FARKLI SEVİYELİ KAVŞAĞI, KM:26+580 VEZİRKÖPRÜ HASTANE KAVŞAĞI TOPTES,SANYAP,KÖP VE ÜSTYAPI(BSK) İŞL YAPIM İŞİ ihalesinin 11 Mayıs’ta yapılacağı EKAP’ta (Kamu İhale Kurumu) yayınlandı. Ancak yine EKAP’ta 5 gün sonra bu ihale de iptal edildi.
Bu kez iptal nedeni olarak “ihalenin niteliğinin veya miktarının değişmesi” yazıldı.
Edinilen bilgiye göre, Vezirköprü-Havza yolunun Havza kısmında yapılacak değişiklikler nedeniyle ihalenin iptal edilerek, düzeltmelerin kısa zamanda bitirilerek Mayıs ayı sonuna kadar ihalenin yenilenecek.
Daha önce Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis ve AKP İlçe Başkanı Mehmet Kurt’un da belirttiği gibi YOL ihalesi Haziran ayı sonuna kadar bitirilecek.
Vezirköprü-Havza yolunun üzerinde ciddi değişikilik olmayacağı, mevcut yolun genişletilerek bazı virajlarında yumuşatma yapılacağı ihalenin yapılması bekleniyor.

Share
321 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?