logo

Vezirköprü Havza yolunu Meclis’e taşıdı

Vezirköprü Havza yolunu Meclis’e taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda Vezirköprü’nün yol sorununu gündeme taşıdı.

Vezirköprü Havza ilçeleri arası yol 30 km Vezirköprü ilçesinin Nüfusu 98.000 bin kişidir;17 merkez mahallesi 137 kırsalda mahallesiyle ülkemizin büyük ölçekli ilçelerindendir.

AKP iktidarları tarafından her seçim öncesi verilen sözlerde; Vezirköprü, Havza arası yolun duble yol olacağıydı. Seçimlerde söz verilmesine rağmen bu güne kadar yol yapılmamıştır.

Vezirköprü esnaflarımız ve ilçede yaşayan yurttaşlarımız yol konusunda sıkıntılı, 30 km’lik yol çoğu yerlerinde engebeli, keskin virajlı, olup yol bozukluğundan maddi, manevi zararlı kazalar olmaktadır. Bu kazalarda can ve mal kayıpları yaşanmaktadır. Özellikle kış aylarında sorun katlanarak devam etmektedir. Bu konuda ilçede bulunan sivil toplum örgütleri ve odalar imza kampanyaları ve benzeri çalışmalar yürütüyorlar.

Vezirköprü halkının beklentilerini yerine getirmek için, seyahat güvenliğini sağlamak, can ve mal kayıplarının önlenebilmesi için yolun acilen yapılması Vezirköprü halkının beklentisidir. Havza-Vezirköprü-Taşköprü arasındaki yola gerekli ödenekler ayrılarak Vezirköprü ilçemizin bu çileli yolunun yapılması için seçimlerde AKP olarak halkı verdiğiniz sözlerin yerine getirilmesini talep ediyoruz.

Share
1289 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?