logo

Vezirköprü Huzurevi için Meclis kararı alındı

Vezirköprü Huzurevi için Meclis kararı alındı

İlçemizde yapılması planlanan Huzurevi için geçtiğimiz Belediye Meclisi’nde Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ek protokol imzalamak için Başka Sadık Edis’e yetki verildi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan toplantıda, 2019 Mayıs ayında Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Vezirköprü Belediyesi ve Vezirköprü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında imzalanan “Vezirköprü Huzurevi Kuruluş Binasının Yapımı ve İşletilmesine İlişkin İşbirliği Protokolü” ile Huzurevi inşaatının tüm aşamalarının sorumluluğu ve maliyeti Vezirköprü Belediyesi uhdesine bırakılmıştı.
Vezirköprü Belediyesi, ekonomik çalışma dengesini korumak ve inşaatın hızla tamamlanmasını sağlayabilmek amacıyla kurulan Vezirköprü Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği üzerinden çalışmaları başlatma kararı almıştı.
Kaba inşaat dernek imkânlarıyla tamamlanacak, bu aşamada her türlü hukuki sorumluluk dernek tarafından üstlenilecek, ancak inşaat Bakanlığın onayladığı projeler üzerinden gerçekleşecekti. İnşaatın kontrollerini ise Vezirköprü Belediyesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal politikalar Bakanlığı tarafından yapılacaktı. Geçtiğimiz hafta Bakanlık projeleri onaylamıştı.
Belediye Meclisi bu ay yapılan toplantıda aldığı kararla Huzurevi konusunda ek protokollere imza yetkisini Başkan Sadık Edis’e oy birliği ile verdi.

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?