logo

Vezirköprü için Vedat Çınaroğlu Vezirköprü İle İlgili Çalışmalarını Anlatıyor… 7 Ocak 2001 Pazar

Vezirköprü için Vedat Çınaroğlu Vezirköprü İle İlgili  Çalışmalarını Anlatıyor… 7 Ocak 2001  Pazar

Yıl içerisinde Vezirköprü için yapılan çalışmalara ait özet bilgi aşağıya verilmiştir.
MHP Kurultayı
Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı tarafından düzenlenen Karadeniz Kurultayı, Göl Belediyesinin yayla şenlikleriyle birleştirilerek Kunduz Orman bölgesinde gerçekleştirilmiştir.
MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli’nin de onurlandırdığı şenlikler vasıtasıyla Kunduz mevkii Mezra Köyü grup yolları asfaltlanmıştır.
Çalışmalar
Vezirköprü içme suyu için proje ihalesi, 2001 yılı başlarında inşaat çalışmalarına başlanarak uzun yıllar için su ihtiyacı karşılanacaktır. Bu konuda belediye tarafından sürdürülen uyumlu çalışma siyasi camianın güzel bir örneğini oluşturmuştur.
Sağlık sorunumuz
Bu yıl içerisinde Sağlık Grup Başkanlığı emrine 12 Doktor, hemşire ve ebe atanarak sağlık personeli ihtiyacı giderilmeye çalışılmıştır. Ayrıca Sağlık Grup Başkanlığı emrine yeni bir ambulans verilmiştir.
Göl Beldesinin sağlık ocağı ve lojmanı onarılarak belde sakinlerine layık bir ortamda hizmete sokulmuş, personel eksikleri giderilerek kadrosu tamamlanmıştır.
Devlet Hastanesinin ek bina inşaatına ödenek çıkarılarak yapımına devam edilmiştir. 2001 yılında bitirilerek hizmete sokulması hedeflenmiştir.
Göl Beldesinde yapılan 200 baş Damızlık İnek Projesi Tarım ve Köyişleri Bakanlığına ulaştırılmış olup, 2001 yılı içinde gerçekleştirilmesine çalışılacaktır.
Köy çalışmaları
Yıl içerisinde birçok defa köylerimize ve ilçe merkezine yapılan ziyaretlerle sorunlar yerinde görüşülmüştür. Bu faaliyetlere 2001 yılı içerisinde de devam edilecektir.
Bu çalışmaların gerçekleştirilmesinde birlikte çaba sarf ettiğimiz Kaymakam Sayın Şevket Cinbir’e, Belediye Başkanı Sayın Suat Binici’ye ve meclis üyelerine, MHP İlçe Başkanı Sayın Osman Muşta ve Yönetim Kurulu üyelerine, Göl Belediye Başkanı Sayın Ahmet Avcı’ya, muhtarlarımıza, ilgili kurumların yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Belediye Başkanı sorularımızı yanıtladı:
Su ve Konut Kooperatifinin Durumu
Uzun süredir Başkan Binici ile belediye ile ilgili aklıma takılan görüşmeyi düşünüyordum.
Yeni yıldan bir gün sonra odasına girdiğimizde yarım asırı iki yıl geride bırakmış, Başkan Binici; Vezirköprü’nün çektiği su sıkıntısı ile ilgili sorumuzu şöyle yanıtladı:
– İlçemiz halkının çektiği su sıkıntısı beni de rahatsız ediyordu. Uzun çalışmalarımızla Tepeören’de bulduğumuz suyun proje ihalesi, Kasım ayı sonunda (30.11.2000’de) İller Bankası İçme Suları Daire Başkanlığı’nca Bahadır Şirketine yapıldı. Proje bitirilip onaylandıktan sonra, ilçeye getirilme ihalesi yapılacak. Bu yaz inşallah yeni suyumuza kavuşur, sıkıntıdan kurtuluruz.
Toplum…
Neval Vezirköprü’lü
Vezirköprü’nün genç Kaymakamı Şevket Cinbir iki kız babası oldu.
Küçük Nedret’e bir kardeş geldi.
Ölüm
İlçemizin tanınmış ailelerinden birine mensup Zeki Çelebi geçtiğimiz hafta yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak yaşamını yitirdi.
Merhuma rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Share
49 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?