logo

Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Benim Oyun Sandığım” Çocuklarla Buluştu

Vezirköprü İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü tarafından “Benim Oyun Sandığım”  Çocuklarla Buluştu

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Erken Çocukluk Eğitimi (EÇE) Projesi “Benim Oyun Sandığım” projesi kapsamında ilçemizde 24 oyun sandığı çocuklarla buluştu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) ve UNICEF ortaklığında gerçekleştirilen “Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması” Projesi kapsamında ki bu proje ile birçok dezavantajlı çocuğa ulaşılmış olunacak.
Ev temelli erken çocukluk bakımı ve eğitim modelinin bir parçası olan “Benim Oyun Sandığım” projesi kapsamında, özellikle erken çocukluk eğitimi hizmetlerine erişimi sınırlı olan veya hiç olmayan elverişsiz koşullarda yaşayan altı yaşın altındaki çocuklara ve ailelerine odaklanıyor.
Erken Çocukluk Eğitimi projesi ile tüm çocuklar için erken çocukluk eğitim hizmetlerine erişimin artırılması ve okul öncesi eğitimin kalitesinin iyileştirilmesini amaçlıyor.
Projenin ana hedef grubu okul öncesi çağında olup okula çeşitli nedenlerle gidemeyen dezavantajlı 2015-2016 yılı doğumlu küçük çocuklar olurken, gönüllü öğretmenler, çocukları evlerinde en az ayda bir kere olmak üzere ziyaret ederek ve Benim Oyun Sandığım’ı kullanarak bu çocukların ev temelli erken çocukluk eğitimi desteği sağlanıyor.
İlçemizde proje sorumluları gönüllü idareci ve öğretmenlerimiz Fatma Özalıcı Sefacı, Galip Seven, Ayşe Alşan ve Eda Menteş tarafından Sandığın içerisinde boyalar, trafik eğitim seti, sayı çubuğu, bloklar, kuklalar, yazı tahtası, oyun ve zekâ oyunları gibi 25 farklı eğitim materyali bulunan 24 oyun sandığı dağıtımı yapılmış olup aylık takipleri de yapılmaya başlanmıştır.

Share
3 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?