logo

Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü uyardı; “Düşüş Görülse de Rehavete Kapılmayın”

Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü uyardı; “Düşüş Görülse de Rehavete Kapılmayın”

Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan vaka sayılarındaki düşüş memnuniyet yaratsa da Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Vaka sayılarında düşüş görülse de rehavete kapılmayın” şeklinde uyarı yapıldı.

Samsun genelinin kırmızı kategoride yer almasına rağmen Vezirköprü’de vaka sayılarındaki düşüş memnuniyet yaratırken, Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne dışarıdan da sevkler alınmaya başladı.
Geçtiğimiz günlerde Samsun genelinde vaka yoğunluğunun fazla olduğu günler yaşanmıştı. Son alınan bilgilere göre ise Vezirköprü’de vaka sayılarında sevindiren oranda düşüş görülmeye başlandı.
Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede; “Bu düşüşü fırsata çevirip vaka sayılarını azaltmak elimizdedir. Özellikle düğün, nişan, cenaze, mevlid gibi toplu etkinlikler; kapalı ortamda ve maske-mesafe kurallarına uyulmadan yapılan akraba ziyaretleri hastalığın yayılmasına davetiye çıkarmaktadır. Bu tür etkinliklere katılmaktan kaçınılmalıdır.” İfadeleri kullanıldı.

Düşüş Görülse de Rehavete Kapılmayın
Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan bilgilendirmede; “Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla rehavete düşülmemeli, kurallara uyulmaya devam edilmeli; etkin bir şekilde maske takmaya özen gösterilmelidir.” Denildi.
Yapılan bilgilendirmenin devamında ise; “Her koşulda fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına destek olunmalı, filyasyon ekiplerine en doğru şekilde bilgi verilmelidir.” İfadeleri kullanıldı.

Share
56 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?