logo

Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Vakalarda artış var… Kurallara Dikkat!”

Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Vakalarda artış var…  Kurallara  Dikkat!”

2020 yılından bu yana görülerek dünya genelinde olduğu gibi ülke genelinde ve Samsun ve ilçelerinde de Koronavirüs vakalarında da yeniden artış görülmeye başlandı.

2020 yılının Mart ayından itibaren önce Çin’in Wuhan kentinde başlayan ardından da tüm dünyayı etkisi altına alarak korkulu rüya olmaya devam eden Koronavirüs nedeniyle can kayıpları devam ediyor.
Görüldüğü ilk günden bu yana birçok kişinin ölümüne, birçok kişinin ise hastalanmasına neden olan, geçirdiği mutasyonlarla tehlike arz eden Koronavirüs’ün etkileri halen devam ediyor.
Konuyla ilgili olarak bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Omicron vakalarında Türkiye genelinde olduğu Vezirköprü’de de bir artış söz konusu.” Dedi.
Şu an için en önemli silahımız aşı diyerek sözlerini sürdüren Tapur; “Hastanede Koronavirüs nedeniyle yatan hasta sayımız aşılama sayesinde az durumda. Ancak el hijyeni, maske ve mesafe konusuna dikkat etmek zorundayız.
İlçemizde ikamet eden vatandaşların aşılama oranın yüksek olması hastaneye yatışında önüne geçiyor. ” İfadelerini kullandı.

Hatırlatma dozları
Aşılamada büyük oranda aşama kaydettiklerini belirten İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Vatandaşlarımız hatırlatma dozlarını mutlaka yaptırmalılar. Virüsten kurtulmamız için en önemli silahımız aşı. Lütfen vakit kaybetmeden aşılarımızı olalım.” Dedi.
Ekiplerimiz sürekli olarak sahada diyerek sözlerini sürdüren Tapur; “Aşılamada önemli bir oranda artış kaydedildi. Ancak tehlike halen geçmiş değil. Hatırlatma dozlarını lütfen yaptıralım ve ne kendi hayatımızı ne de başkalarının hayatını riske atmayalım.” İfadelerini kullandı.

TURKOVAC
Geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle Samsun’da da uygulanmaya başlanan “TURKOVAC” aşısı için de bilgi veren Tapur; “Şu an için sadece Samsun’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılmaya başlandı. Herhangi bir olumsuzluk görülmediği takdirde ilerleyen dönemde ilçemizde de uygulamaya başlayacağız.” Dedi.

Share
28 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?