logo

Vezirköprü Kent Konseyi Başkanı Kenan Demir Güven Tazeledi

Vezirköprü Kent Konseyi Başkanı Kenan Demir Güven Tazeledi

Vezirköprü Kent Konseyi Başkanlığı için Belediye Kültür Merkezi kafeteryasında toplantı gerçekleştirildi.
Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı başkanlığında gerçekleştirilen Kent Konseyi Başkanlık seçiminde üç yıl önce göreve gelen Sarıalan Mahallesi Muhtarı Kenan Demir yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen isim oldu.
Toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı gerçekleştirdi. Sefacı; “Bu dönem Kent Konseyi’nin yönetimine seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Geçmiş dönemde görev yapmış olan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Divan Kurulu üyeliklerine Kaymakamlık makamını temsilen Yazı İşleri Müdürümüz Muhammed Kara, belediyemiz adına ben ve Milliyetçi Hareket Partisi Başkanımız Dursun Gülünay divan kurulu üyeliklerinde görev alacağız.” Dedi.
Kent Konseyi’nin amacından da bahseden Başkan Yardımcısı Salih Sefacı; “Kurumlarla diyalog konusunda yardımcı olmak, Vezirköprü’nün gelişmesi için katkıda bulunulacak projeler konusunda destek olmak” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmasının ardından Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelikleri için seçimi gerçekleştirildi. Seçimin ardından konuşma yapan Sarıalan Mahallesi Muhtarı ve Vezirköprü Kent Konseyi başkanı Kenan Demir; “3 yıldan beri yürütmekte olduğum Kent Konseyi Başkanlığı’nın bugün yenileme seçimi var. Kent Konseyi Başkanlığı görevini üç yıl boyunca devam ettirdim.” Dedi.
Kent Konseyi’nin yürütülme şeklinden bahseden Başkan Demir; “Sizlerden aldığımız önerileri bizim görevimiz belediye meclisine sunmak. Bu anlamda yaptırım yetkimiz değil, yürütme yetkimiz bulunmaktadır.” İfadelerine yer verdi.
Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi’nin Kent Konseyi olarak bir önceki dönemde eğitim ve kültürel anlamda neler yaptınız yeni dönemde neler yapacaksınız? Sorusunu da yanıtlandıran Kent Konseyi Başkanı Kenan Demir; “Vezirköprü zor bir ilçemiz. Öncelikli olarak başaramadığımız tek şey Vezirköprü’ye işadamlarımızın yatırım yapmaması. İşadamlarımızla görüşüp konuşmamıza rağmen bir tane oteli bile yaptıramadık. Vezirköprü’de turizmi karşılayabilecek hiçbir şey yapamadık ve bir arpa boyu bile yol kat edemedik. Ben istiyorum ki beraber hareket edelim, ancak bunu yapamıyoruz.” Şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından seçim sonrası Kenan Demir’in başkanlığında yeni dönem için belirlenen yürütme Kurulu’na seçilen isimler ise Selahattin Sayan, Ömer Saraçoğlu, Mustafa Kabuklu, Mustafa Kelli, Sadık Bastun, Gökhan Bayar ve Beşir Kıvrak olarak belirlendi.

Share
171 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?