logo

Vezirköprü KKTC Yenierenköy ile Kardeş Şehir oldu

Vezirköprü  KKTC Yenierenköy ile Kardeş Şehir oldu

Vezirköprü Belediyesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Yenierenköy Belediyesi arasında kardeş şehir ilişkisi kuruldu.

Halklar arasında içten duygu ve düşüncelerin paylaşılması, sevgi bağlarının güçlenmesi, kardeşlik ve dostluğun güçlenmesi, yardımlaşma ve dayanışmayı sürekli kılmak konularında sorumlulukları yerine getirmek amacıyla yapılan kardeş şehir ilişkisi ile Vezirköprü Belediyesi Yenierenköy çocukları ve ailelerinin yüzünü güldürecek bir park yapılacak. Parka da Vezirköprü Belediyesi ismi verilecek.

Yapılacak parkta; ilçemizi tanıtım amacıyla çeşitli görsel, minyatür, anıt ve park adının yazılı olduğu giriş tacı (Semaver, Köprülü Mehmet Paşa Büstü, Şahinkaya Kanyonu Maketi vb.) yapılan yerinde planlanması, yapılacak parkın yerinde imalat gerektiren yapı unsurlarının (zemin betonu, anıtsal unsurların kaide ve montajı, su ve elektrik tesisatları) Yenierenköy Belediyesince sair park oyun grubu, yetişkin spor aletleri, bank, pergole, kamelya vb. oturma alanlarının ve anıtsal tanıtıcı unsurların Vezirköprü Belediyesince teminine tüm bu çalışmaların yerinde planlanması ve iş ve işlemlerin yürütülmesi amacıyla belediyemiz idareci personel başkanlığında oluşacak teknik ekibin KKTC Yenierenköy Belediyesine gönderilmesine Belediye Meclisinin Kasım ayı toplantısında oybirliği ile karar verildi.

Share
4 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?