logo

Vezirköprü Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem: Vezirköprü’müz turizm sezonuna yine hazırlıksız bir şekilde giriyor.

Vezirköprü Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem: Vezirköprü’müz  turizm sezonuna  yine hazırlıksız bir şekilde giriyor.

Vezirköprü Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem yaptığı yazılı açıklamada girilen turizm sezonunda Vezirköprü’nün bir çok eksikle girdiğini ve sezona hazırlıklı olmadığını iddia etti.
Erdem’İn gazetemize yaptığı açıklama şöyle:
“Tarihi dokusu ve doğa harikası yerleri olan güzel ilçemiz Vezirköprü’müz turizm sezonuna gördüğümüz kadarıyla yine hazırlıksız bir şekilde giriyor.
Yıllardır ilçemiz birçok yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine uğradı uğramaya da devam ediyor. Hem tarihi yerleri hem de kanyonu görmek için gelen yerli ve yabancı turistlerin buradan memnun ve mutlu olarak ayrılması, ilçemizin tanıtımı ve gelişimi açısından çok önemlidir.
Bu konuda ilçemiz ne kadar hazır ne çalışmalar yapılıyor, maalesef gördüğümüz kadarıyla, birçok şikâyette olmasına rağmen halen hiçbir çalışma, proje ve planlama olmadığını görüyoruz. Gelen turistlerin ilçemizde daha fazla vakit geçirmesi için olanak sağlanması, tarihi yerleri gezerken esnafımızdan alış veriş yapması ilçe ekonomisine katkı sağlayacak olması çok önemli değil mi?
Binlerce insanın ziyaret ettiği ilçemizde meşhur olan semaverimiz bile ne kadar satılıyor, gelen insanlar memnun mu, şikâyetleri nelerdir, yeteri kadar ihtiyaçlarını karşılıyorlar mı, bunlar hiç araştırıldı mı? Bu kadar insanın ziyaret edip bundan fayda sağlayamayan başka yer var mıdır? Maalesef yok.
Kanyondan Büyükşehir Belediyesi gelir sağlarken, ilçemiz sınırları içerisinde olan turistik yerden biz neden fayda sağlayamıyoruz? Gelen turistlerin ilçemize ekonomi anlamında maalesef hiçbir katkısı yok. Turistlerin ilçemizden ne kadar memnun bir şekilde ayrılıyorlar bu tartışılır.
Alt yapı olarak ne kadar hazırız? Gelen turistlerin ilçe esnafımızdan ne kadar alış veriş yapıyor, ne kadar döviz bırakıyor? Görüyoruz ki hiç bırakmıyor, nedeni çok açık ilçemizin bu konuda hiçbir plan ve projesi olmaması alt yapısı olmaması gelen turistlerin ilçemizde daha fazla zaman geçirmeleri ve bu doğrultuda esnafımızdan alış veriş yapmasının olanakları sağlanarak ilçeye döviz bırakması çok önemlidir.
Gelen turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak tuvalet bile yok. En büyük şikâyet bu mesela yöneticiler bu konuda defalarca gündeme gelmesine rağmen neden harekete geçmez anlaşılır gibi değil.
Vezirköprü’müzün büyüyerek gelişmesini sağlamak ve çağımıza uygun modern bir şehir haline getirmek ilçeyi yönetenlerin asli görevidir.
Tarım ve hayvancılığın yanında son yıllarda ilçemizin tarihi ve doğasını görmeye gelen turistlerle turizminde ilçe ekonomisine büyük katkı sağlaması hepimizin görmek istediği bir durumdur. Gerçek başarıda ilçenin nüfusunun azalmaması için çaba harcanması, yatırımların yapılması için çalışılması, tarım ve hayvancılık alanında geliştirilmesi, turizmin ilçe ekonomisine katkı sağlaması için alt yapısı hazırlanmış plan ve projelerin yapılmasıdır.
Sivil toplum kuruluşları olarak da daha önce söylediğimiz gibi ilçemize sahip çıkmak her anlamda gelişmesine katkıda bulunmak hepimizin görevidir.”

Share
4 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?