logo

Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu’nda da YURT sıkıntısı çekiliyor. Taşhan, Vezir Otel ve Öğretmenevi 1 aylığına YURT olacak..

Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu’nda da YURT sıkıntısı çekiliyor. Taşhan, Vezir Otel  ve Öğretmenevi  1 aylığına  YURT olacak..

Üniversitelerin açılmasıyla birlikte öğrencilerin barınma sıkıntıları da ortaya çıktı. İlçemizde de Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu’nda okuyan öğrenciler ile özellikle yeni kayıt yaptıran öğrencilerin YURT problemlerinin büyük olduğu belirtiliyor.

Yaklaşık bin 100 öğrencisi bulunan Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu’nun yurt kapasitesi ise 348 kız ve 90 erkek öğrenci olmak üzere 438 kişi.
Vezirköprü Meslek Yüksekokulu’na bu yıl 289’u kız 357 öğrencinin yeni kayıt yaptırdığı öğrenildi.
Samsun Valiliği’nin uygun görüşü üzerine alınan kararla 1 – 31 Ekim tarihleri arasında ücretsiz olarak öğrencileri misafir edecek.
3 bloktan oluşan Vezirköprü MYO yurtlarının kapasitesinin öğrenci sayısına yetmemesi üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Taşhan’ı, Vezirköprü Belediyesi Vezir Otel’i ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de Öğretmenevi’ni yüksekokul öğrencilerinden barınma sıkıntısı çekenlere ayırdığını duyurdu.
Edinilen bilgiye göre 1 ay süresince Taşhan kız öğrencilere ayrılırken, Vezir Otel ve Öğretmenevi de talep eden öğrenciler için açık olacak.
Akşam Sanat Okulu’nun bulunduğu Sağlık Meslek Lisesi önündeki binanın da temizlenerek yurt olarak kullanıma açılması için Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız’ın talimat verdiği öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, covid aşısı olmak isteyen öğrenciler için belirlenen günlerde KYK yurdunda aşılama çalışması için bulunacaklar.
Kontenjan sayısının az olması nedeniyle erkek öğrencilerin daha faza barınma sıkıntısı çektikleri iddia ediliyor.

1 ayın sonrasında ise, öğrencilerin birbirleriyle kaynaşacakları ve bu kaynaşma sonucunda birlikte barınacakları yerler bulabilecekleri öngörülüyor. Yani öğrenciler bir aylık sürenin sonuna doğru Vezirköprü’de öğrenciye kiralık ev arayışında olacaklar.

Share
8 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?