logo

Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu’nda Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Semineri Düzenlendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün ortak çalışması olan “Her Çocuğun Bir Ailesi Olmalı” projesi kapsamında Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı 1.sınıf öğrencileri tarafından “Koruyucu Aile ve Evlat Edinme” semineri düzenlendi.

Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi bölümü öğretmeni İlkay Göktaş öncülüğünde geçtiğimiz Perşembe günü düzenlenen ve “Koruyucu Aile” kavramı üzerinde durulan slayt gösterisinde öğrenciler; Çocuğun aileye olan ihtiyacı, Ailelerin çocuğa olan ihtiyacı, Kimsesiz çocuklar ve bunların korunması, Koruyucu aile ve Evlat edinme konularında bilgilendirmede bulundular.
Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı 1.Sınıf öğrencileri; Esin Yeşilyurt, Esra Bediz, Tuğba Çetin, Emre Tunçer, Şule Nur Çakmaktaşı, Tolga Erbaşaran, Yağmur Erzengin, Yaren Şaran, Tuğçe Altun, Tuğba Çizmeci, Tülay Şahinkaya, Evlat Edinme Koruyucu Ailelere Yönelik Aile Eğitim Programları adı altında slayt sunumu yaptılar.

Sunumla birlikte konu hakkında vatandaşlarla yaptıkları röportajlara da yer veren grup, sonrasında konunun daha fazla dikkat çekmesi amacıyla hazırlanan drama gösterisiyle de izleyenlerden büyük alkış aldı.
Bir tarafta sevgi gösterisinin, diğer yanda ise ilgisiz aile kavramının konu edildiği drama gösterisi sonrasında yine öğrenciler tarafından konunun daha anlaşılır olması amacıyla hazırlanan çeşitli sorular hem öğrenciler hem de Çocuk Gelişimi bölümü öğretmeni İlkay Göktaş tarafından cevaplandırıldı.

Etkinlik sonrası çalışma hakkında bilgi veren Çocuk Gelişimi bölümü öğretmeni İlkay Göktaş; “Aile Eğitimi dersi kapsamında sanki ailelere eğitim veriliyormuş gibi bu çalışmalara hazırlanmak istiyoruz. Aynı zamanda da sadece koruyucu ailelik değil özel eğitim almamış aileler gibi çocukları kazanmaya yönelik çalışmalar da yapıyoruz.” Dedi.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?