logo

Vezirköprü MHP’de Gülünay Resmen Başkan

Vezirköprü MHP’de Gülünay Resmen Başkan

Haziran 2018’de MHP Eski İlçe Başkanı Ahmet Özata’nın istifa etmesinin ardından 3 ay süreyle Sebahattin Yağız tarafından yürütülen ve ardından Dursun Gülünay’a devredilen Vezirköprü MHP İlçe Başkanlığı için tek adaylı kongre yapıldı.
Atatürk İş Merkezi Konferans salonunda düzenlenen kongre programı, yapılan yoklamanın ardından Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Başkanlık divanının seçiminin yapılarak divan başkanlığına Hami Korkmaz, divan başkan yardımcılığına Önder Subaş ve divan kâtipliğine Harun Karapıçak ve Oğuz Karlık seçildi.
Faaliyet ve mali raporların okunması okunmasıyla devam eden kongre MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ın konuşmasıyla devam etti.
Karapıçak; “Bugün burada 17 ilçemizin 4.sü olan Vezirköprü kongremizi gerçekleştiriyoruz. Mesafenizi koruyarak en kısa sürede kongrenizi bitirin talimatı ile siyasi konuşmalar ve dilek ve temenniler bölümünü pandemiye sebep olmayalım diye iptal ediyoruz.” Dedi.

Pandemi gündemdeydi
MHP İlçe kongresinde gerçekleştirilen konuşmada İl Başkanı Abdullah Karapıçak; “Ne kongrelerimizde, ne düğünlerimizde ne de toplantılarımızda bu işi yayacak şekilde hiçbir şeye meydan vermiyoruz. Kongremizin ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” Şeklinde konuştu.
Gülünay resmen başkan oldu

Konuşma sonrasında 398 delegeden 205’inin katıldığı ve iki sandıkla yapılan seçimde Gülünay tekrar başkanlığa seçildi.
Gülünay’ın başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu asil üyeliğine; Mustafa Köse, Yusuf Ziya Edis, Basri Muşta, Emür Şengül, Abdullah Seber, Kadir Tomak, Ahmet Kurt, Gökhan Kartal, Ahmet Baştuğ, Rahim Yılmaz, Murat Gökduman, Rıdvan Kesmen, Kurtman Ayran, Hüseyin Er, Hakkı Aktaşlar, Enes Gör, Ahmet Güney ve Osman Çanakçı seçildi.
Seçim sonrası basın açıklaması yapan MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay; ” Bugünkü olağan kongremizde bizleri yalnız bırakmayan İl başkanımız Abdullah Karabıçak partimiz MDK üyesi Hami Korkmazlı İl başkan yardımcılarımız İlçe başkanlarım önceki dönem il Ocak başkanım Vezirköprü ilçe ocak başkanı sendika başkanları ve belediye başkan vekili Ve işlerini güçlerini bırakarak bizi bugün de yalnız bırakmayan çok değerli delegelerimiz ve teşkilatımızın yeni yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum.
Yeni yönetim kurulumuz ve bu davaya gönül veren tüm hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içinde yılmadan yorulmadan çalışmaya başlıyacak ve başta ilçemiz için bu dava uğruna ter dökecek emek vereceğiz.
Milliyetçi Hareket Partisi Vezirköprü ilçe teşkilatı olarak bizim bütün meselemiz öncelikle ülkemizin ve milletimizin kaderi devletimizin bekasıdır. Özelinde de sevdamız elbette ki yaşadığımız, soluk aldığımız ilçemiz Vezirköprü’müzdür.
Bu hissiyatla çalışmalarımızda sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hakim olması noktasında hareket edeceğiz.
Biz büyük bir davanın mensuplarıyız büyük davalarda kırgınlıklar, yorgunluklar olur. Bize düşen kırgınlıkları gidermek, yorulanlara yardım etmek Gönül birlikteliğini sağlamaktır.
Partimize verecek bir şeyi kalmayanların MHP üzerinden siyaset yapmasına izin vermeyeceğiz.
Biz bütün değerlerine sahip çıkan ahde vefa anlayışı ve saygıyla yolumuza devam edeceğiz.
Kongremizde, yanımızda bulunup bize destek olan,birlik ve beraberliğimizi gösteren büyüklerimiz olmak üzere burada bulunamayan arayıp tebrik ve takdirlerini, güzel dileklerini ileten dostlara da ayrıca teşekkür ediyorum.
Yeni ilçe Teşkilatımız İlçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Share
380 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?