logo

Vezirköprü Müzik ve Sanat Derneği Türk Halk Müziği Korosu Muhteşem Bir Konsere İmza Attı

Vezirköprü Müzik ve Sanat Derneği Türk Halk Müziği Korosu Muhteşem Bir Konsere İmza Attı

Vezirköprü Müzik ve Sanat Derneği altyapısında kurulan Türk Halk Müziği Korosu geçtiğimiz Çarşamba günü muhteşem bir konsere imza attı.
Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda şef Erkan Seçgin yönetiminde düzenlenen konserde koro ekibi seslendirdikleri koro ve solo eserlerle izleyicilerin beğenisini kazandılar.

Konser sonrası Vezirköprü Müzik ve Sanat Derneği Başkanı Süreyya Yücel tarafından konsere katkılarından dolayı Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’e çiçek takdim edildi.
Ardından kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Vezirköprü’müzde kültürün ve sanatın, sanatkârın, kültürel etkinliklerin ne olduğunu hep birlikte görüyoruz. Hepsine teşekkür ediyorum. Vezirköprü’de salonlarımız dolmuyordu. Ama görüyoruz ki her akşam birbirinden güzel etkinliklere şahit oluyoruz. Bu kültürün ve eğitimin yükseldiğini hep birlikte izliyoruz.” Dedi.

Vezirköprülü avukat Emre Ağca tarafından koro şefi Erkan Şeçgin’e takdim edilen çiçek için kısa bir konuşma yapan Seçgin ise; “Güzelliklerin hepsi zor olduğu gibi bu da zor oluyor. Ben bana layık görülen bu çiçeği tek tek saz arkadaşlarıma hediye etmek istiyorum.” Dedi.
Çiçeklerin dağıtımının ardından konser Vezirköprü türküsü olan “Kavaktan Gazel İndi” adlı türkünün seslendirilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Share
288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?