logo

Vezirköprü Noteri Ahmet Sivas’ın tayini çıktı 2.Noter Hayal Mi?

Vezirköprü Noteri Ahmet Sivas’ın tayini çıktı 2.Noter Hayal Mi?

İlçemizde 2018 yılından bu yana Vezirköprü 2.Sınıf Noteri olarak görev yapan Ahmet Sivas’ın Ankara 79.Noterliği’ne tayini çıktı.
Öte yandan edinilen bilgiye göre Vezirköprü’ye açılması planlanan 2.Noter için gerekli başvurunun yapılmadığı ve gelmesinin henüz mümkün olmadığı öğrenildi.

Adalet Bakanlığı Noterlik atamaları kapsamında ilçemizde yaklaşık üç yıldır görev yapan Ahmet Sivas’ın Muhdes (Yeni kurulan) Birinci Sınıf Noterliklere yapılan atamalar kapsamında 1.Sınıf Ankara 79.Noterliğe tayini çıktı.

Vezirköprü’de göreve başladığı günden bu yana beyefendi kişiliğiyle tanınan Ahmet Sivas’ın “Boş Bulunan Muhdes Birinci Sınıf Noterliklere Yapılan Atamalar” kapsamında Ankara 79.Noterliğe tayini çıktı.
Tayini nedeniyle görüştüğümüz Sivas gazetemize yaptığı açıklamada; “Görev sürem boyunca Vezirköprü’den ve Vezirköprü halkından çok memnun kaldım. Bu süre içerisinde şahsıma ilgi ve alaka gösteren herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sivas’ın tayininin çıkmasının ardından Vezirköprü Noterliği’ne, atama yapılana kadar Başkâtip Fuat Özgüngör’ün vekâlet edeceği öğrenildi.

2.Noter gelmeyecek mi?
Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün imzaladığı yeni noterlik kurulacak yerlerden birinin de Vezirköprü olduğu belirtilmiş, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt tarafından, Vezirköprü’ye kurulacak olan 2.Noter’in onay aşamasında olduğu, onayı geldiği takdirde de çalışmalara başlanarak 2021 yılı içerisinde 2.Noter’in de faaliyete başlayacağı öğrenilmişti.
Ancak edinilen bilgiye göre 2.Noter’in kurulması için henüz bir başvurunun yapılmadığı, bu nedenle de tek noterle sürecin devam edeceği öğrenildi.

Share
57 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?