logo

Vezirköprü Noteri Çiftçi görevine başladı… 2.Noter Başvuru Bekliyor

Vezirköprü Noteri Çiftçi görevine başladı… 2.Noter Başvuru Bekliyor

İlçemizde yaklaşık iki buçuk yıldır görev yapan noter Ahmet Sivas’ın tayini çıkması nedeniyle boşalan Vezirköprü Noterliği görevine Satı Yüksel Çiftçi atandı.

İlçemizde 2018 yılında göreve başlayarak 2021 yılının Haziran ayına kadar görev yapan noter Ahmet Sivas’ın Ankara 79.Noterliği’ne atanmasının ardından Vezirköprü Noterliği imza yetkili başkâtip Fuat Özgüngör tarafından yürütülüyordu.
Resmi Gazete’nin 28 Eylül 2021 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren Adalet Bakanlığı’nın “Boş Bulunan Muhdes İkinci Sınıf Noterliklere Yapılan Atamalar” kararı kapsamında ilçemize Amasya Üçüncü Noteri Satı Yüksel Çiftçi atandı.
Pazartesi günü itibariyle görevine başlayan ve aslen Karabük’lü olan Çiftçi gazetemize verdiği bilgide, “Vezirköprü şirin ve büyük bir ilçe. İnsanları samimi ve sıcakkanlı. Görev süremiz boyunca Vezirköprü’de güzel çalışmalar yürüteceğimize inancım tam.” Şeklinde konuştu.

2.Noter
İlçemize iş yükünün fazla olması nedeniyle açılması için mücadele edilen 2.Noterlik konusuna da değinen Çiftçi, “2.Noter’in açılması için sadece başvuru bekleniyor. Henüz bir müracaat olmaması nedeniyle kurulamıyor.” İfadelerini kullandı.

Share
2 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?