logo

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğüne 3 Yeni Araç

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğüne 3 Yeni Araç

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğüne Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 3 yeni hizmet aracı tahsis edildi.

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünde kullanılmak üzere Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 1 Ekskavatör, 1 Kazıyıcı-Yükleyici ve 1 traktör hizmet araçlarına eklendi.

Konu ile İlgili açıklama yapan Amasya Orman Bölge Müdürü Zekeriya Nane; “Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü bölgenin her zaman birinci gelen işletmesi. Bilindiği üzere Türkiye’nin en önde gelen ağaç türleri hem sarıçam hem karaçam Vezirköprü’de yetişiyor. Vezirköprü’de son yıllara bakıldığında ilk sırada yer alıyor. Bu sene bizim 1 milyon 200 bin üretimimiz vardı. 200 bin adedin üretimi Vezirköprü’de gerçekleşti. Tüm ormancılık faaliyetleri için başta müdüre hanım olmak üzere işletme şeflerimize teşekkür ederiz. Bunlara karşılık mükâfat olarak da makine parkurlarına 3 adet araç veriyoruz. Bunlardan, bir tanesi ekskavatör, bir kazıyıcı-yükleyici bir de traktör. Geçen sene yaklaşık 8 milyon 400 lira gibi bir kar elde ettiler. Bugün bu karlarına karşılık 1 milyon lira değerinde araç veriyoruz. İnşallah bu araçlar kazasız belasız güzel hizmetler eder. Hem kooperatiflerimizin ihtiyacı,  hem Vezirköprü’nün ihtiyacı. Hayırlı uğurlu olsun. Bu araçların bölgemize ve Vezirköprü’ye tahsis edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Araçların teslim törenine; Amasya Orman Bölge Müdürü Zekeriya Nane, Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Oktay Ayatay, Pazarlama Şube Müdürleri Hasan Kemal Yayla, Hayati Ergüden ve Murta Çalışkan’ın yanı sıra Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak, Müdür Yardımcısı, şefler ve personel katıldı.

Share
837 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?