logo

Vezirköprü Orman İşletmesi’nde Sarıçam Tomruk İhalesinde Rekor Fiyat

Vezirköprü Orman İşletmesi’nde Sarıçam Tomruk İhalesinde Rekor Fiyat

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta Salı günü gerçekleştirilen açık artırmalı orman emvali satış ihalesinde 1. ve 2. Sınıf Sarıçam Tomrukları 1.015 ile 1.429 TL arasında satıcı bularak rekor fiyattan satıldı.
Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan ihalede, orman emvali açık arttırma usulüyle ihaleye sunuldu. İhaleye ülke genelinde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarından yoğun ilgi gösterildi.
Amasya Orman Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada; “Piyasa istek ve taleplerini dikkate alarak kaliteli ve sınıf emval üretiminin gerçekleştirilmesi, ülkemizin gözbebeği olan ormanlarımızın, sürdürebilirliğinin sağlamasının yanında ülke sanayisinin orman ürünlerinden elde edilen hammaddeye olan ihtiyaçlarını karşılayarak ekonomiye katma değer sağlamaktadır.
Piyasa taleplerini de dikkate alarak sınıf ve kaliteli emval üretimi gerçekleştiren Orman İşletme Müdürlüğümüzü ve tüm personelini tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Share
61 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?