logo

Vezirköprü OSB’lerden halen ses yok… Havza OSB Yatırımcı Kazanmaya Devam Ediyor

Vezirköprü OSB’lerden halen ses yok… Havza OSB Yatırımcı  Kazanmaya  Devam Ediyor

Vezirköprü’de halen yapılması için çalışmaların devam ettiği Organize Sanayi Bölgesi’nde henüz kazma vurulamazken komşu ilçemiz Havza’da yatırımcılar yatırımlarına devam ediyor.
Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde Unlu Mamuller alanında üretim yapacak olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’ndan %55 hibe desteği almaya hak kazarak Havza’ya, biri Türkiye’nin ilk tatlı fabrikası olacak olan iki fabrika birden kurmak için sözleşme imzalamış ve çalışmalara başlanmıştı.
Yaklaşık 50 Milyon Liraya mal olacak yatırım olan yeni bir yatırım yapma kararı alan Havzalı İşadamı Ali Turhan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i geçtiğimiz günlerde makamında ziyaret etti.
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e yapılacak olan yeni yatırım ile ilgili olarak bilgiler veren İş İnsanı Ali Turhan Havza OSB’de 13 dekarlık bir yer tahsisi için başvuruda bulunduklarını belirtti.
Turhan; “Mevcutta iki yatırımızı Havza OSB’de hızlı bir şekilde devam etmekte ve önümüzdeki zaman zarfında bu iki işletmemiz üretime geçecek. Konu itibari ile lojistik anlamda bizlere cazip imkanlar sunan Havza OSB’de yeni bir yatırım kararı aldık.
İnşallah 15 bin metrekare kapalı alanda baklava ve unlu mamuller yan ürünleri üretimi yapacak olan bir üretim tesisi yapmak için kurmak için çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 50 milyon liraya mal olacak olan üretim tesisinde 150 ila 200 kişi istihdam edeceğiz. Üretimini yapacağımız ürünleri yurt içi ve yurt dışı piyasalarında değerlendireceğiz.” Dedi.
Havza OSB’nin kendileri için lojistik dışında bir çok cazip imkanlar sunduğunu belirten Turhan; “ Havza OSB’nin 5. Bölge teşviklerinden yararlanması da bizim için önemli bir etken oldu. Ayrıca Havza’da idareci ve insanlarından görmüş olduğumuz güler yüz ve destekler bizler için çok kıymetli.”dedi.

Share
7 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?