logo

Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda Kongre Heyecanı Devam Ediyor

Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda Kongre Heyecanı Devam Ediyor

Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda mevcut başkan Hüseyin Yılmaz ve Başkan adayı Adem Başar’ın yarıştığı kongre heyecanı Atatürk İş Merkezi Salonu’nda devam ediyor.

Samsun Odalar Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler’in başkanlığında oluşan divan seçimi sonrası Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı okundu.

Ardından faaliyet raporu, denetim raporları ve tahmini bütçenin okunarak kabul edilmesinin sonrasında adaylara konuşma hakkı verildi.

İlk konuşmayı başkan adayı Adem Başar yaparak seçilmesi halinde yapacağı çalışmalardan bahsetti.

Adem Başar; “Seçim sürecinde yapmış olduğumuz çalışmalar sırasında gerek bire bir, gerekse toplu görüşmelerde sıkıntılarımızı bir meslektaşınız olarak tespit ettik ve çözüm için yol haritasını belirledik.

Bu sıkıntıların aşılmasında sizlerin desteği ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla çözüme kavuşturmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Burada seçim öncesindeki olumsuzlukları anlatarak sizlerin zamanı harcamak istemiyorum.

Sıkıntılarımızı çözüme kavuşturmak, bu sıkıntıları gidererek daha güzel imkân ve fırsatlarla sonuçlandırmak ve bu icraatlarımızı da sizlere göstermek en büyük hedefimizdir.

Kıymetli meslektaşlarım, sizlerin istekleri doğrultusunda çıkmış olduğumuz bu yolda tüm meslektaşlarıma teşekkür eder, desteklerinizi beklerim.” Dedi.

Ardından konuşma yapan Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve Başkan adayı Hüseyin Yılmaz ise; “Bizler, Yaklaşık 1250 üyesi bulunan, 250 Yurtiçi ve Yurtdışı çalışan Nakliyeci esnafımız, 600 adet okul servisimiz ve minibüsçü esnafımız, 50 adet Ticari taksi esnafımız, 25 adet ilçemizin tanıtımı için hizmet veren, 1 iç sularda kullandığımız feribot işletmecimiz ve 100 adet otomotiv sektöründe hizmet veren oto alım satımı ile uğraşan galerici esnafımızla beraber Ülkemiz ve ilçemiz için fedakârlıkla çalışan kocaman bir aileyiz.” Dedi.

Yılmaz; “Bu zorlu yolda ekmek kavgası veren değerli üyelerimiz için, salgın döneminde devletimizin takdiri ile kişi başı 7000 TL ve 10.000 TL arasında olmak üzere toplamda 4,5 Milyon TL eski parayla 4,5 Trilyon TL katkı sağlayarak üyelerimize yardımcı olduk. Başvuruları odamız tarafından birebir takip edilerek yapılmıştır.

Hibe desteği alamayan otobüsçü, minibüsçü, taksici ve dolmuşçu esnafımız kalmamıştır.

Milli Eğitim tarafından yapılan taşıma ihaleleri sonucu öngörülemeyen bir maliyet artışı oldu, özellikle mazot zamları altında minibüsçü esnaflarımız zarar ettiler. Yönetim kurulu olarak hem federasyona hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bu konu hakkında dilekçeler verdik. Esnafımızın para kazanamadığı gibi mevcut durumda zarar ettiğini bildirdik.

Odamız, Federasyonumuz ve milli eğitim bakanlığının yaptığı çalışma sonucu enflasyon ve akaryakıt zam farkı geriye dönük hesaplanarak üyelerimize verilecektir. Farkların ödenmesi hususu Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanarak Resmi gazetede yayınlanmıştır.

Bu süreçte, konunun takipçisi olamaya devam edeceğiz.

4 yıl evvel sizlerin takdiri ile görev başına geldik. Verdiğiniz yetkiye laik olmak için her daim mesai gözetmeden çalıştık. Sizlerin takdiri doğrultusunda her zaman azimle görev yaptık. Bugün, yeniden göreve layık görürseniz, kaldığımız yerden kararlılıkla hizmet yermeye levam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Share
35 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?