logo

Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda “N Plaka” Hizmeti Verilmeye Başlandı

Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda “N Plaka” Hizmeti  Verilmeye Başlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde bir süre önce yürürlüğe giren “N Plaka” hizmeti Vezirköprü’de de yürürlüğe girdi.

Taşıma kapasitesi 3.5 tonu geçmeyen yük ve yolcu taşımacılığı yapan minibüs, kamyonet ve 3 tekerlekli triportör gibi küçük nakliye araçlarına, nakliyeci anlamına gelen “N Plaka” hizmeti Vezirköprü’de de yürürlüğe girdi.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adem Başar; “Köylerimizden şehir merkezine yolcu taşımacılığı yapan servis şoförlerimiz için tahsis edilmiş olan ‘N Plaka’ hizmeti artık Vezirköprü ilçemizde de verilmeye başlandı.” Dedi.

Bu işlem için daha önce Samsun’a gidilmesi gerektiğini de ifade eden Başar; “Ramazan ayı içersinde esnafımızın mağdur olmaması ve plakalarının ilçemizde de verilebilmesi için gerekli yerlere müracaat etmiştik. Konuyla ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda bu hizmetin odamızda verilebilmesini uygun gördüler ve bayram öncesinden itibaren oda olarak bizde şoförlerimize plakalarımızı vermeye başladık.” Şeklinde konuştu.

Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adem Başar ‘N Plaka’ hizmetinin aracın kapasitesi ve mahalle nüfusuna göre verildiğini de sözlerine ekledi.

İstenen belgeler…

Yeni çıkan uygulamayla birlikte N Plaka almak isteyen kişilerden istenen belgeler de açıklandı.

Buna göre, N Plaka araçlarda çalışma ruhsatı elde edebilmek için, Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası’ndan müracaat dilekçesi, Trafik Ruhsatnamesi fotokopisi (motorlu araç tescil ve trafik belgesi), Sabıka Kaydı, En az iki yıldır ilçede ikamet edildiğini gösteren İkametgah Belgesi, gerçek kişiler için bağlı bulunduğu meslek odasından alınmış Oda Kayıt Belgesi, aracın mali sorumluluk sigorta poliçesi, vergi levhası, araç uygunluk belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, şeffaf dosya ve N Plaka için güzergah izin belgesi olarak ifade edildi.

Yine bu araçları kullanacak olan şoförlerden ise Nüfus Cüzdanı fotokopisi, Sürücü Belgesi (Ehliyet) fotokopisi, SRC Belgesi (1-2 No) fotokopisi, Sürücü Belgesi Ceza Dökümü, Cumhuriyet Savcılığından alınmış iyi hal belgesi, ve sürücülerin başvuru sırasında 66 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?