logo

Vezirköprü “Tek Yön” için Ne Kadar Uygun?

Vezirköprü “Tek Yön” için Ne Kadar Uygun?

Hemen her gün ters yönden gelen sürücülerle yaşanana gerginlikleri dile getiren vatandaşlarla karşılaştığımız Vezirköprü’de önümüzdeki günlerde yaşanacak sıkıntılar için de uyarılar geliyor.
Vatandaşlar özelikle şehir içinde, tek yön uygulamasıyla birlikte uzayan yollardan gidip, bir de kurallara uymayan sürücülerle tartışmak zorunda kaldıklarını ifade ediyorlar. İlçe Trafik Müdürlüğü’nün özelikle bayram önünde şehir içinde sıkı denetim yapması gerektiğinin altını çiziyorlar.
İlçemizde daha önce hazırlıkları yapılan ve 1 Nisan’da başlanacağı belirtilen ancak pandemi sürecindeki sıkıntılar nedeniyle ertelenerek 1 Temmuz itibariyle başlanan TEK YÖN uygulaması akıllarda soru işaretleri bırakmaya devam ediyor.
O dönemde konuyla ilgili olarak açıklama yapan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçemizde trafik akışını düzenlemek için almaya çalıştığımız bir dizi tedbiri daha önce de kamuoyu ile paylaşmıştık.
1 Temmuz itibariyle uygulanmaya başlanacağını duyurduğumuz tek yön uygulamasını ülkemizin ve dünyanın başında bulunan virüs belası nedeniyle uygulanan tedbirler dolayısıyla ertelenmişti diyerek tek yön uygulaması konusunda açıklamada bulunmuştu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin Temmuz ayı itibariyle uygulamaya başladığı “Tek Yön” yol uygulamasında bazı cadde ve sokaklara bu uygulama başlatılmıştı.
Ancak uygulama kapsamında yaşanan sıkıntılar da göze çarpmaya başladı. Bunlardan biri de geçtiğimiz hafta Cuma günü İlçemizin Fazıl Ahmet Paşa Mahallesi Köprülü Mehmet Paşa Camii karşısındaki yolda meydana geldi.
Köprülü Mehmet Paşa Camii karşısından Vezirköprü Belediyesi yönüne dönüş istikametinde sağ şeride malzeme indirmek üzere park edilen bir ticari araç bu yönü kullanmak isteyen sürücülere zor anlar yaşattı.
İsmi ve plakası öğrenilemeyen bu ticari araç ve arkasında park halinde duran başka bir aracın çift şeritli tek yön uygulamasının bulunduğu alanda park etmesi ve malzeme indirmek suretiyle durması bu güzergahı kullanan araçlara zor anlar yaşattı.
Yolun her iki yönünün de tek yöne gitmesi nedeniyle duruma isyan eden vatandaşlar; “Memlekette tek yön uygulamasının geldiği günden beridir gidecek yol bile zor bulunurken bu şekilde bilinçsizce araç parkı yapılarak trafiğin akışını engellemek nasıl bir durumdur anlamak mümkün değil.” Dediler.

Share
26 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?