logo

Vezirköprü TEKNOFEST’e ısınıyor

Vezirköprü  TEKNOFEST’e  ısınıyor

2022 yılında Samsun’da yapılacak olan TEKNOFEST için yapılan değerlendirme toplantısında Vezirköprü Bilim Merkezi’nin de görüşüldüğü öğrenildi. Katılımcılara Belediyeler destek verecek.

TEKNOFEST 2022 hazırlıkları, Ramazan ayında yürütülecek faaliyetler, kapalı mahalle okullarının eğitime kazandırılması, haksız fiyat artışlarıyla ilgili denetimler ve 12-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Samsun Tanıtım Günleri etkinliklerinin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe belediye başkanları ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Samsun Keşif Kampüsü ve Bilim Samsun, Canik Keşif Kampüsü, Çarşamba Bilim Merkezi ve Vezirköprü Bilim Merkezi çalışmalarıyla ilgili birer sunumun gerçekleştirildiği toplantıda TEKNOFEST hazırlıklarına tüm belediye ve kurumlarla birlikte hazırlıklara ara vermeden devam ettiklerini belirten Vali Dağlı, “festivale yarışmacı olarak katılım sağlayacak öğrencilerin hazırlık süresince gereksinim duyacağı fiziki ortam, teknik alt yapı ve teçhizat, akademik danışmanlık hususlarında ilçe belediyelerimizce desteklenmesinin sürece çok önemli bir katkı olacağını” ifade etti.

Share
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?