logo

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nca İlçemizde Alınan Yeni Tedbirler Açıklandı

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nca İlçemizde Alınan Yeni Tedbirler Açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz hafta açıklanan yeni tedbirlerin ardından Koronavirüsle mücadele kapsamında Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası’nca yeni bir bilgilendirme yayınlandı.
Bu kapsamda; 17.11.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20.00’den itibaren geçerli olan tedbirler belirtildi.
Buna göre; Alışveriş merkezi, market, berber ve kuaförler sadece saat 10.00 ile 20.00 arasında hizmet verebilecekler. Restoran, lokanta, pastane, cafe gibi yeme içme yerleri ise saat 10.00 ile 20.00 arasında sadece paket servis olarak hizmet verebilecekler.
Açıklanan diğer tedbirler ise; “31.12.2020 tarihine kadar sinemaların, yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, çay bahçeleri ve halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Tüm illerimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00 ile 13.00 saatleri arasında, 20 yaş altı vatandaşlarımız 13.00 ile 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir. Hafta sonları, tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde, 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek.” İfadeleriyle belirtildi.
Öte yandan açık olacak olan işyeri, işletme ve kurumlarında ifade edildiği yazıda; “İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülebilmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler ve lojistiği yapan firmalar, Oteller ve konaklama yerleri, Üretim ve imalat tesisleri, Gazete, radyo ve televizyon kuruluşları, gazete basım matbaaları ve gazete dağıtıcıları, Valilikler / Kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi, Sebze ve meyve halleri ise istisna kapsamında olanlar” olarak açıklandı.

Share
71 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?