logo

Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Kaya, üreticinin merak ettiklerini açıkladı: Arpa ve buğday için destekler nasıl olacak?

Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Kaya, üreticinin merak ettiklerini açıkladı: Arpa ve buğday için destekler nasıl olacak?

Vezirköprü Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan KAYA’nın yaptığı açıklamaya göre; TMO Buğday alım Ofisi bu yıl da buğday alımını Karadenizbirlik alım ofisinde gerçekleştirecek.

Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, TMO Bölge Başmüdürü Derya Şahiner ile yaptığı birebir görüşmeler sonucunda çiftçilerin merak ettikleri bazı konulara da açıklık kazandırdıklarını söyledi.

Kaya’nın açıklamasına göre; TMO Buğday alım ofisinin bu senede buğday alım sezonunda her zamanki yerinde (Karadenizbirlik alım ofisi) faaliyete girecek.

Prim ve destekler nasıl olacak? 

Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya’nın, TMO Bölge Başmüdürü Derya Şahinler’den aldığı bilgilere göre;

Ofise ÇKS kaydı bulunan tüm çiftçilerimizin, ÇKS kayıtların da buğday yazılı olması şartıyla tonaj sınırı olmaksızın istedikleri kadar buğday teslim edebilecekler,

Tarım bakanlığının TMO’ya teslim edilmesi koşuluyla ton başına verdiği buğdayda 1000 TL,  arpada 500 TL olan prim desteğinin 1 Eylül 2022 tarihine kadar teslim edilmesi koşuluyla verilecek,

Prim desteği alabilmek için en fazla ÇKS kayıtlarında yazılı buğday / arpa üretimlerinin 2 katına kadar buğday / arpa teslim edebilecekler,

Prim ödemelerinin buğday ekim sezonunda, Tarım Bakanlığının kendi belirleyeceği bir zamanda ödeyecek.

Share
191 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?