logo

Vezirköprü’de 1600 fidan Dikimi Gerçekleştirildi

Vezirköprü’de 1600 fidan Dikimi Gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü kapsamında Vezirköprü’de 1600 fidan toprakla buluştu.

Vezirsuyu mesire alanında geçtiğimiz hafta Perşembe günü gerçekleştirilen etkinlikte Erguvan, Akasya, Defne ve Oya olmak üzere toplamda 1600 fidanın dikimi Kaymakam Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve kurum amirleri tarafından gerçekleştirildi.

Fidan dikimi sonrası konuşma yapan Kaymakam Halid Yıldız; “Bizde bu anlamlı günde Vezirköprülü olarak belediye başkanımızla sayın başsavcımızla ağır ceza reysimiz sayın orman işletme müdürümüzle kurum amirlerimizle birlikte bu anlamlı günde bizlerde fidan dikerek bu anlamda katkı vermek istedik.

Bu günün anlamı yanımızda her zaman küçük kardeşlerimiz çocuklarımız var denetimli serbestlikten gelen arkadaşlarımız var onlarla birlikte ekip olarak fidanlandırma yaptık.

Hem doğaya çevreye yönelik olarak bir katkı vermiş olduk gelecek nesillere daha iyi cevre bırakma gayreti içerisinde olduk. Aynı zamanda küçük çocuklarımızın da bu anlamındaki farkındalığını artırmak suretiyle gelecekte daha iyi bir çevreye daha iyi bir doğaya daha büyük ormanlara sahip olacağımıza inanıyoruz.

Bu güzel program için Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’ne bizi bu anlamlı günde buluşturduğu için çok teşekkür etmek istiyorum.” Dedi.

Ardından konuşma yapan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise, “Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu 11 Kasım ağaç bayramı dolaysıyla hep bir aradayız. Yeşil bir çevre yarına gençliğe gelecek nesillere bırakabileceğimiz ağaçlandırmaya katkıda bizde bulunmak için buradayız. Bu düzenlenen etkinlik için Orman İşletme müdürümüze teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Etkinlik hakkında genel bir bilgilendirme yapan Vezirköprü Orman İşletme Müdürü; Meryem Burçin Irmak ise; “Ormanlarımız ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan bizim için çok kıymetli. Ormanlarımızın sürdürüle bilirliğini sağlamak, gelecek nesillere daha iyi Türkiye aktarmak için 11 Kasım günü milli ağaçlandırma günü ilan edilmişti. Bu kapsamda biz de Vezirköprü Orman İşletmesi olarak Vezirsuyu mevkiinde bugün toplam 1600 fidanı toprakla buluşturuyoruz.

Dikeceğimiz türler arasında oya, erguvan, defne ve akasya ağaçlarımız var. Orman Genel Müdürlüğü olarak 84 milyon için üçer fidan olmak üzere toplam iki yüz elli iki milyon fidan toprakla buluşturulacaktır. Fidanlarımızın tutmasını diliyorum ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Etkinliğe Kaymakam Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdullah Boyraz, kurum amirleri ve personeller katıldı.

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?