logo

Vezirköprü’de 23 bin öğrenci karne aldı

Vezirköprü’de 23 bin öğrenci karne aldı

Vezirköprü’de bu sene toplu karne dağıtımı yapıldı. Toplu karne dağıtımına Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan, Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürü Serhat Koray Yağcı ve okul müdürleri katıldı.

18 Eylül’de açılan okullarda yaklaşık 23 bin öğrenciye karne dağıtıldı. Okulun konferans salonunda yapılan programda öğrenciler tarafından şiirler okundu, şarkılar söylendi ve slayt gösterisi yapıldı.

Törende konuşan İbrahim Arslan:

-34 yıl 8 ay 2 gün bu görevde kaldım, bunun yaklaşık 13 yılı Vezirköprü’de geçti. Görev yaptığım süre boyunca “şu kalsın, bu da böyle olsun” demedim. Yapabildiğimin en azamisini yapmaya çalıştım devletin verdiği imkânla, bulunmuş olduğum görevin hakkını verdiğimi düşünüyorum. Dedi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen:

-2017-2018 yılının 1. dönem sonuna gelmiş oluyoruz, bugün karne törenimizi yapıyoruz. Vezirköprü ilçesi mesafe olarak uzak ama gönlümüzde asla uzak değildir.

Bugün ilimiz genelinde 241 bin öğrenci karne alacak, bu dönemde yaklaşık 19 bin öğretmenimiz görev aldı. Dönemin başarılı, sağlıklı, huzurlu tamamlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz bu karneler aslında öğretmenlerin, okul müdürlerinin, velilerin hatta benim karnemdir. Esasen bu karne sorumluluklarımızı ne kadar yerine getirdik ya da getiremedik onun bir belgesidir.

İletişim çağında yaşamamıza rağmen öğrenci-öğretmen, öğretmen-yönetici, okul-veli arasında hala ciddi iletişim sorunları yaşıyoruz, bunların bizden kaynaklandığını düşünerek öğretmen akademisi kurduk. Öğretmenlerimizi sürekli bu akademide dersler, eğitimler veriyoruz. En iyi iletişimi sağlamak istiyoruz.

Önümüzdeki dönem başında Samsun’da kitap okuma etkinlikleri yapacağız ve bunu sürekli hale getirip okuyucularımıza bu saatlere riayet etmeye çalışacağız. “her yerde kitap okunur” kapsamında kitap okumanın yerinin olmadığını göstereceğiz. Dedi.

  Tekli eğitime geçilecek..

Samsun Valisi Osman Kaymak:

-Eğitimde başarı sadece öğretmenle öğrenciyle olmuyor, öğretmen-veli-öğrenci üçlüsünün bir araya gelmesiyle bir bütün oluyor. Verdiğimiz bu karnelerden öğretmenlerimizde, velilerimizde öğrencilerimizde ders çıkarmak zorundadır.

Vezirköprü’deki bu yıl ki yapılan çalışmalarla tekli eğitime geçmiş olacağız. Eğitimde başarı sadece okul binalarının güzel olması ve sınıfların düzgün olması ile olmuyor, ülkesini yarınlarını düşünen yöneticilere öğretmenlere ihtiyaç var bu işin temeli öğretmenlere dayanıyor. Tunceli’deki öğrenci lise giriş sınavlarında derece yapıyor, bunun aynısını Samsun’da da Vezirköprü’de de yapalım. Milli eğitimin projeleri bizleri umutlandırıyor. Maarif hareketleri, öğretmen akademisi, öğrenci akademisi, veliler akademisi gibi çalışmalarla Samsun’un ilerleyeceğini düşünüyorum.

Eğitim sadece milli eğitimin işi değil bizlerin hepimizin işi bu çocukları yarınlara birlikte hazırlayalım. Dedi.

Share
522 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?