logo

Vezirköprü’de 650 üyesi bulunan Eğitim Bir-Sen Yine Yetkili Sendika Oldu

Vezirköprü’de 650 üyesi bulunan Eğitim Bir-Sen Yine  Yetkili Sendika Oldu

Vezirköprü ilçemizde 1600 adet olarak ifade edilen Milli Eğitim personelinden 650 personeli bulunan Eğitim Bir-Sen Vezirköprü İlçe Temsilciliği yine yetkili sendika oldu.
Konuyla ilgili olarak Vezirköprü Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliği’nden yapılan yazılı açıklamada; “Değerli Eğitim Camiası Emekçileri; Bu yılda Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde 1100 civarı çalışan içerisinde en fazla üyeye sahip olmanın sevincini yaşıyoruz.
Vezirköprü Eğitim-Bir-Sen 650 üye ile önümüzdeki 1 yıl boyunca önceki yıllarda olduğu gibi “yetkili sendika” olarak görev yapmaya hak kazandı.
Üye sayımız ücretsiz izinde olanlarla birlikte 650, en yakın takipçimiz olan sendikaya 230 civarı bir fark atmış olmamız gösteriyor ki biz Vezirköprü’müzün en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Bu bilinçle hareket ettik etmeye devam edeceğiz.
Kapalı devre, eğitim faaliyeti yapmayan, sayfalarında sadece siyaset, kin, nefret, seviyesizlik, hakaretler olanlardan olmadık. 28 Şubat kararlarının çöpe atılmasında, başörtüsü yasağının sona ermesinde, katsayı engelinin kaldırılmasında, 15 Temmuz ihanetinin püskürtülmesinde yerimiz, terimiz, imzamız var.
Sadece bunlarda mı? Teröre karşı ortak duruşun, kadim kardeşliği birlikte haykırışın öncüsü olduk. Sendika olmanın hakkını verdik, sivil toplum örgütü vasfını hiç kaybetmedik. Hamasetle değil, ferasetle iş yapıyoruz. Husumetle değil, uhuvvetle yol alıyoruz. Cesamete değil, cesarete dayanıyoruz. Diğerlerine göre değil, değerlerine göre sendikacılık yapıyoruz.
Eğitim-Bir-Sen Ve Memur-Sen olarak, sınırları aşan bakış açısıyla; tarihî derinliğimiz, güçlü vizyonumuz ve gelecek tasavvurumuzla yepyeni bir sendikal kimlik inşa ettik. Bu yetkimizle Vezirköprü’deki tüm çalışanların sesi olmaya her zaman olduğu gibi bundan sonra da eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi vermeye devam ederek sorunun parçası değil çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
Vezirköprü’müzün kalbi olan sendikamızı tekrardan yetkili sendika yapmak için çok büyük gayret gösteren üyelerimize, sonsuz teşekkürü bir borç bilir, bize gönül veren tüm paydaşlarımıza bu yetkimizi armağan ederiz.
Bu başarı hepimizin. İlçemizde eğitim camiasının gönlünü kazanan eğitim-bir-sen ilçe temsilciliği olarak üyelerimize gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. Üye olsun olmasın tüm çalışanlarımıza başarılar ve kolaylıklar dileriz.” İfadelerine yer verildi.

Share
67 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?