logo

Vezirköprü’de Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Vezirköprü’de Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Vezirköprü’de YKS ve LGS sınavlarına girerek kendi dallarında ilçe birinciliği elde eden öğrenciler ödüllendirildi.

İlçemizden YKS ve LGS sınavlarına girerek başarılı olan öğrenciler Salı günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Özata; “Sizleri, ailelerinizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Bundan sonraki süreçte de aynı başarıları bekliyoruz.” Dedi.

Öte yandan Okul Aile Birliği Başkanı Kurtça Baş ise; “Kurumların en önemli misyonu topluma değer katmalarıdır. Bir eğitim kurumundan beklenen öğrenci ve öğretmenleriyle örnek yaşantılar sergilemeleri ve öğrencilerin nitelikli eğitim kurumlarını kazanmalarını sağlamalarıdır.
Vezirköprü Hatice Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi gerçekleştirdiği toplumsal projelerle, örnek okul yaşantısıyla ve üniversite sınavlarındaki öğrenci başarısıyla ilçemizin değerini artıran güzide kurumlarımızdan biridir. Geçtiğimiz günlerde açıklanan üniversite yerleştirme sonuçları bu iddiamızı doğrular niteliktedir. Bu sonuçlar elbette tesadüf değil, disiplinli ve özverili bir çalışmanın neticesidir.

Öğrencilerimiz 9. sınıftan itibaren etkin bir rehberlikle üniversite sınavlarına hazırlanmışlar ve özellikle 12. sınıfta koçluk sisteminin de katkısıyla sınav kaygısına karşı desteklenmişlerdir. Yaşadığımız pandemi sürecinden çocuklarımızın asgari düzeyde etkilenmeleri ve bu süreçte azami derecede istifade etmeleri için öğrencilerimizin sürekli olarak yanında olmuşlardır.

Okulumuza yerleşen öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu, yaklaşık bir milyon yedi yüz bin öğrencinin girdiği LGS sınav sonuçlarına göre %11’lik başarı dilimindedir. Bu ise yaklaşık 150.000 ile 200.000 arası bir Türkiye sıralamasına karşılık gelmektedir.
Tıp fakültelerinin ilk 15 bin, diş hekimliklerinin ise ilk 30 binde öğrenci aldıklarını düşünürsek başarımızın ölçüsünün daha iyi anlaşılacağını ümit ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Konuşmalar sonrası Fen Bilimleri alanında İlçe Birincisi olan Ayşe Sude Yeğin’e, Türkçe-Matematik alanında ilçe birincisi olan Esma Nur Balak’a, Sosyal Bilimler alanında ilçe birincisi olan Çağla Akçay’a ve LGS’de İlçe Birincisi olan Hüseyin Uzun’a İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Özata tarafından hediye takdim edildi.

Share
420 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?