logo

Vezirköprü’de Bir İlk Abla Kardeş Madalya Kazandılar

Vezirköprü’de Bir İlk Abla Kardeş Madalya Kazandılar

7-8 Ağustos tarihlerinde Manisa’da düzenlenen Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun Türkiye Şampiyonası 1.Ayak yarışmalarında
Vezirköprülü abla kardeş madalya kazandı.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun Türkiye free flight(ff) Salon Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 1.Ayak yarışmaları 7-8 Ağustos tarihlerinde Manisa’da düzenlendi.
Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nden Hüseyin Yılmaz(13) ve Büyükler Türkiye Şampiyonasına ise yine ilçemiz adına Büşra Yılmaz(21) katıldılar.

Türkiye’nin dört bir yanından yarışma-ya katılan yarışmacıları, 2.75 gramlık uçağı ile 5 dakika havada uçurarak tüm yarışmacıları geride bırakan Hüseyin Yılmaz kazanarak Yıldızlar Türkiye Şampiyonu olurken ablası Büşra Yılmaz ise büyükler kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.
Vezirköprülü yarışmacılardan Hüseyin Yılmaz Samsun Pilot ve Havacılık okulunda ücretsiz okuma hakkı kazandı.
Hüseyin Yılmaz, Mühendis veya uçak bakım teknisyeni olmak istediğini ifade ederken; “Ülkem için imkan verildiğinde sihalar ve ihalar üretmeyi düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.
Büşra ve Hüseyin Yılmaz kardeşler, desteklerinden dolayı Vezirköprü Kızılay Şube Başkanı Bekir Kurtoğlu’na, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Abdülkadir Fişekci’ye, Vezirköprü Kaymakamlığı’na, Belediye Başkanlığına, Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü’ne, antrenörlerine ve ailelerine teşekkür ettiler.

Share
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?