logo

Vezirköprü’de Edebiyat Rüzgârı Esmeye Devam Ediyor

Vezirköprü’de Edebiyat Rüzgârı Esmeye Devam Ediyor

Vezirköprü’lü Halk Ozanı Aşık Rasim Genç, Hatice Tarkan Doğanay ve Tuba Devrim’in ardından yine Vezirköprü’lü bir isim daha çıkardığı kitabıyla edebiyat dünyasına yeni bir adım atan isim oldu.
Vezirköprü’lü Şair Yazar Ayşe Sevinç Erginsoy Sivri “Saklı Sancılar” adlı ilk şiir kitabını çıkardı. Birçok şiiri bulunan ve birden fazla kitaba sahip olarak Vezirköprü’de şiire önderlik etmiş olan Aşık Rasim Genç’in ardından Vezirköprü’de esen şiir rüzgarına Tarkan Doğanay ve Tuba Devrim’in ardından Ayşe Sevinç Erginsoy Sivri’de kendisinin yazmış olduğu şiirleri kitap haline getirerek ilk kitabı “Saklı Sancılar” ile okuyucusuyla buluştu.
Kendisine ait olan birbirinden farklı şiirleri bir kitap haline getiren Erginsoy, Vezirköprü’nün adının yine edebi anlamda duyurulması için çalışmalar yürüten isimlerden de birisi olma şansını yakaladı.
Erginsoy’un tamamen kendisine ait olan, İnanırsam, Bana Öyle Bakma, Bakışın, Tüm Gülüşleri Toplamış İçinde ve Ya İnanırsam isimli şiirlerinin de bulunduğu kitabı Klaros Yayınlarından çıktı.
Kitabı ile ilgili olarak bilgi veren şair Sivri; “Ben Vezirköprü’den ayrılalı uzun yıllar oldu.
Yıllardır yaşadığım ilçemden ayrılmak zorunda kaldım. Geride bırakmak zorunda kaldığım ailem, arkadaşlarım ve dostlarım oldu.
Özlem içimde büyüdü büyüdü ve kaleme döküldü.
Kitabımda aşk, özlem, hasret, yaşanmışlık ve empati ile yaklaştığım insanların yaşanmışlıklarıyla dolu.
Her insanın içinde saklı sancıları vardır. Kitabıma bu nedenle bu adı verdim. Kitabımda 4 yıldır yazmış olduğum şiirlerden derlediğim 52 şiire yer verme imkanım oldu. Umarım okurken keyif alırsınız.” dedi.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
NEYE YARAR

NEYE YARAR

Kültür Sanat
BİLMEDİN

BİLMEDİN

Kültür Sanat
Hayat Zorlaştı

Hayat Zorlaştı

Kültür Sanat
Dinlemedin

Dinlemedin

Kültür Sanat
NE FARKIN VAR

NE FARKIN VAR