logo

Vezirköprü’de “EVET” mitingi

Vezirköprü’de “EVET”  mitingi

16 Nisan’da yapılacak referandum çalışmaları kapsamında Vezirköprü’de Cumhuriyet Meydanı’nda pazar günü düzenlenen büyük mitinge yaklaşık 1000 kişi katıldı.

16 Nisan’da yapılacak olan referandum için Adalet ve Kalkınma Partisi Cumhuriyet Meydanı’nda “EVET” mitingi düzenledi.
Mitinge Gençlik ve Spor Bakanı A.Çağatay Kılıç’ın yanı sıra AKP Milletvekilleri Ahmet Demircan, Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve AKP İl Başkanı Muharrem Göksel de katıldılar.
Mitingde AKP İlçe Başkanı H.İbrahim Doğan:
– İsrail, Hollanda, İngiltere, Amerika, Fetö, Pyd, Pkk siz ne yandan eserseniz esin biz Allah’ın izniyle mukaddes emanete sahip çıkacağız. Devletimize milletimize en büyük desteği buradan vererek Başbakanımıza Cumhurbaşkanımıza en büyük katkıyı buradan sağlayarak, sandıkları patlatarak, en büyük katkıyı sağlayacağız inşallah. Dedi.
Belediye Başkanı İ.Sadık Edis:
– Biz Vezirköprü olarak hazırız. Öncelikle sizlere teşekkür ediyoruz. Vezirköprümüze kazandırdığınız eserler için öğrenci yurtları, Atatürk, İmam Hatip Ortaokulları, Endüstri ve Sağlık Meslek Liseleri, Mobese, 2 ay sonra başlayacak Kunduz Kamp Eğitim merkezi hayırlı olsun. Neden evet diyoruz? Güçlü ekonomi için, güçlü iktidar için evet diyoruz. Güçlü demokrasi için evet diyoruz. Siz bu zamana kadar görevinizi yaptınız zaten bundan da kuşkumuz yok. Biz hep evet diyoruz. Dedi.
AKP Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel:
– Çok değerli Vezirköprülüler Sayın Bakanımız ilk mitingini sizlerle beraber yapmak istedi. Sevgili Vezirköprülüler her zaman en büyük desteği siz hiç esirgemeden bize ve partimize özelikle uzun adama her zaman evet dediniz öyle değil mi? Avrupa’nın bizim seçimimizle ne alakası var evet diyenlere engel oluyor, hayır diyenlere kucak açıyor. Bizim ülkemizdeki seçim bizi ilgilendirir güven ve istikrar için her zaman evet mi? Evet. Dedi.
Yusuf Ziya Yılmaz:
– Türkiye Cumhuriyetinin 1923 teki kurulduğu gün. Türkiye Cumhuriyetinin bir kuruluş felsefesi vardı. O da büyük millet meclisinin milletvekillerinin salonun duvarında yazılı olan bir felsefeydi. Hala öyle bir felsefe var ama ne kadar gereği yerine getiriliyor. Bu tartışılır. Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir. Yani hakimiyet size aittir yazılıyor. Ve maalesef bu zamana kadar hakimiyet kayıtsız şartsız size ait maalesef olmadı. Birçoğunuz da hatırlıyorsunuzdur. 1960 ihtilali olduktan sonra seçilen Cumhurbaşkanını hakimiyet kayıtsız şartsız siz mi seçtiniz? Ecevit’in o cumhurbaşkanını siz mi seçtiniz? Hayır. Ama artık 16 Nisan’dan sonra Cumhurbaşkanını siz seçeceksiniz. Ülkemiz artık iki başlı olmaktan kurtulacak. Artık bu ülke geleceğe yürümeyecek koşar adım gidecek. Bu da sizin 16 Nisanda sizin evet demenizle olacak. Dedi.
Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı:
– Vezirköprü ‘evet’li günlere hazır mı? Vezirköprü her zaman ki gibi işi bitirmiş Allah’ın izniyle. Biz 16 Nisanda refarandum’a gidiyoruz. Ama ben bakıyorum ki birileri bu refarandum’un Tüsadıkrkiye de olduğunu karıştırmış. Bunlar Cum-hurbaşkanından bunlar sizden korkuyorlar. Onun için evet büyük Türkiye için evet Recep Tayyip Erdoğan için evet. Dedi.
Milletvekili Hasan Basri Kurt:
– Bu meydanı 15 Temmuz’dan tanıyoruz. O akşam tanklar çıktı bu insanların üzerine bomba yağdıran uçaklar çıktı. Helikopterlerle insanlar öldürüldü. Recep Tayyip Erdoğan ne diyecek diye bir gözümüz televizyonda bekliyorduk. Ve o ne zaman ki dışarı çıkın dedi. Ve tüm Türkiye Allah razı olsun sokaklara çıktı. Tüm caddelerde darbecilere göğsünü siper ederek cevap verdi. Şimdi o gecenin sandığı geliyor kıymetli hemşerilerim 15 Temmuz’un cevabı 16 Nisan da verilecek. 16 Nisan’a kadar köy, kasaba, şehir demeden gezmeye hazır mıyız? İnşallah yine 16 nisan da bu Meydanda buluşmak dileğiyle. Dedi.
Samsun Milletvekili Ahmet Demircan:
– Bu millet bu vatan 23 nisan 1920’de egemenlik benim dedi. 29 Ekim 1923’de rejimini Cumhuriyet dedi. Demokratik cumhuriyeti inşa etmek için yıllarca uğraştı. Ama maalesef mevcut sistem darbeler üretti, krizler üretti. Şimdi 16 nisan günü yeni bir bayram ilan edeceksiniz. Bugüne kadar kararları sizin vermenizi engelleyen bir karar vardı. Şimdi o sistem değişiyor. Demokrasi geliyor gerçek demokrasi inşallah evet diyerek o Cumhuriyeti demokrasiyle buluşturacaksınız. Gerçek anlamda Demokrasiyi yaşatacak ülkeye. Bu ülkenin sahibi millettir ve 16 nisanda doğru kararı verecektir. Dedi.
Akif Çağatay Kılıç:
– Dün biliyorsunuz Çanakkale’deydik. Bu ülke için şehit olanların dünyaya ders verdiği yerhasan basrideydik. Değerli kardeşlerim değerli Cumhurbaşkanımız oradaydı size çok selamları var. Dün dünyanın en büyük köprüsünün temelini attık. Asya ile Avrupa’yı birleştirecek. 1915 Çanakkale köprüsünü n temeli atıldı. Sayın Başbakanımızın da sizlere çok selamı var. Bu vatanda 15 temmuz darbesinin başını çektiği hainler fetö terör örgütünün başını çeken hainler bu ülkeye darbe yapmaya kalktı. 15 temmuz gecesi sayın Cumhurbaşkanımız meydanlara çıkın dediğinde tüm Türkiye de olduğu gibi Vezirköprü’de de halk sokaklara çıktı. Biz bu olağanüstü hali neden ilan ettik. Devletin içine girmiş fetö’cüleri ayıklamak için. Adil olacağız ama asla acımayacağız. Çünkü o gece bu hainlerin hiçbiri bu millete acımadı. Ellerine aldıkları silahla bu millete ateş ettiler. Meclisi bombaladılar Cumhurbaşkanlığı külliyesini bombaladılar. Başbakanlığı bombaladılar. Onun için biz 16 nisan da ne diyoruz. Evet. Çünkü insanların egemenlik haklarını gaps etmeye kalkanlara karşı egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Hatırlayın Adnan Menderes asıldı bu ülkede. Niye astılar? Ne dediler? ‘Üniversitede gençleri kıyma makinasından geçiriyor’ dediler. Kim attı bu manşetleri? Bu yalanları nasıl attılar? Peki asılma kararını kim aldı kardeşlerim? Yargı aldı değil mi? Biz bu anayasada bağımsız yargının aynı zamanda tarafsız yargı olması gerektiğini söylediğimizde birileri rahatsız oldu. Ne diyorlar bu sistem gelirse tek adam olacakmış öyle mi? Değerli kardeşlerim Recep Tayyip Erdoğan kaç seçim kazandı 7 değil mi? Bu halkın helal oylarını alarak defaibrahim doğanlarca kazandı mı? Evet. Kemal Kılıçdaroğlu 7 seçim kaybetti. Hani sen seçimle gelip seçimle gidecektin? Eee seçimleri kaybettin, ama koltuğa tutunmaya gelince yapıştı yapıştı. Bırakamıyor. Geçen hafta bir radyo programına katılan Kılıçdaroğlu dedi ki “16 nisan da Cumhurbaşkanlığı sistemi geçer ise Başbakan başka partiden Cumhurbaşkanı başka partiden olursa asıl kıyamet o zaman kopacak” Ya Kılıçdaroğlu neye hayır dediğini bari bi oku ya. Önündeki metni yanlış okumuş neye hayır dediğini bilmiyor ya. Biz 16 Nisan da başbakanlığı kaldırıp Cumhurbaşkanlığını getiriyoruz. Genel başkanımız Binali Yıldırım bu sistemin en başından beri meclis çalışmalarından beri takipçisi ve ne dedi; “Bu millet için birali değil binali feda olsun.” Koltuk sevdalısı mı hayır! Millet sevdalısı millet. Onun için sayın Kılıçdaroğlu ve sözcüleri Binali Yıldırım için söz söylerken iki kere düşünün siz koltuklara yapıştınız o millet için hareket ediyor. 16 Nisan da inşallah kapı kapı dolaşıp son günlere kadar halkı bilgilendireceğiz. Vezirköprü 16 Nisan da ne diyor? Evet. Siz de bu birlik beraberlik olduğu sürece hiçbir güç sizi yıkamaz. Dedi.

Share
983 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?