logo

Vezirköprü’de Geleceğin Girişimcileri Yetiştirilmeye Devam Ediliyor

Vezirköprü’de  Geleceğin Girişimcileri Yetiştirilmeye  Devam Ediliyor

Yaklaşık 2,5 yıl önce İstanbul merkezli olarak kurulan ve eğitimde farklı bir bakış açısı yakalamak isteyen öğrenciler için yaklaşık 1,5 yıl önce ilçemizde faaliyet göstermeye başlayan “Fikir Değirmeni Yaz Okulu” tanıtım toplantısını Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda Salı günü gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi Kültür Merkezinde davetlilere çeşitli ikramlar sunularak toplantıya geçildi. Fikir Değirmeni Danışma Kurulu Üyesi Lokman Ökten açılış konuşmasını yaparken, Fikir Değirmeni’nin kurucusu Burak Kartal ile tanışma süreçleri ve Fikir Değirmeni’nin kuruluşundan kısaca bahsettikten sonra “Akademik eğitimin yanında çocukların farklı yetenekler ya da farklı alanlarda kendilerini keşfetmelerini sağladığınız için, çocuklarınızı Fikir Değirmeni’ne gönderip onların geleceğine bir şeyler kattığınız için teşekkür ederiz.” dedi.

Konuşma sonrasında öğrenciler tarafından hazırlanan projenin sunumları yapıldı. Öğrenciler hazırladıkları projeleri 3 dakika gibi kısa bir sürede anlatarak iki periyot halinde ilk 6 ayda ve ikinci 6 ayda yapacakları ve geliştirecekleri iş fikirlerini katılımcılara anlatma imkanı buldular.
Fikir Değirmeni Eğitim Koordinatörü Buse Toraman yaptığı kapanış konuşmasında Vezirköprü Fikir Değirmeni’ndeki genel süreçten kısaca bahsettikten sonra eğitmenlere teşekkür ederek çiçeklerini ve plaketlerini takdim etti.

Share
83 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?