logo

Vezirköprü’de ilk maket uçak gösterisi yapıldı

Vezirköprü’de ilk maket uçak gösterisi yapıldı

Vezirköprü Türk Hava Kurumunun düzenlediği maket uçak gösterisi ilgi gördü. Organizasyonu Türk Hava Kurumu Vezirköprü temsilcisi Önder Erdem ve Cumhuriyet Ortaokulu öğretmeni Uçak Kulubü sorumlusu Özkan Çakır gerçekleştirdi.

Türk Hava Kurumu Vezirköprü temsilcisi Önder Erdem;

–              Vezirköprü’de böyle bir etkinlik ilk kez yapılıyor. Etkinliğe çevre ilçelerden de katılım olurken, Vezirköprü temsilciliği olarak katıldığımız diğer faaliyetlerde de başarılı olmak için çalışıyoruz. Etkinliğin Cumhuriyet Bayramı’na denk gelmesi bizi ayrıca mutlu etti. Dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu öğretmeni Uçak Kulubü sorumlusu Özkan Çakır:

–              Yıllardır aklımızdaki bir etkinlikti. Amacımız bu tür etkinliklerle çocuklarımıza havacılığı sevdirmek ve Vezirköprü halkına böyle güzel etkinlikleri izlettirebilmek. Bu bizim için bir başlangıç oldu. Uçaklarımız için aslında bir piste ihtiyaç var. Türkiye çapında böyle bir organizasyon yapılabilir. Dedi.

Bafra Sportif Havacılık Kulübü ve Samsun’da amatör olarak bu işle uğraşanların katıldığı organizasyonda maket uçaklar hakkında bilgi verildi. Organizasyona katılan maket uçaklarla güzel bir gösteri yapıldı.

 

Share
919 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

BENZER HABERLER

Kültür Sanat
Okuyucu Mektubu

Okuyucu Mektubu

Kültür Sanat
BAŞA ÇIKAMAZ  OLDUK

BAŞA ÇIKAMAZ OLDUK

Kültür Sanat
CAHİL BIRAKTIN

CAHİL BIRAKTIN

Kültür Sanat
HİLE OLURSA

HİLE OLURSA