logo

Vezirköprü’de İzcilik Kampı ve Eğitim Merkezi Planlanıyor

Vezirköprü’de İzcilik Kampı  ve Eğitim Merkezi Planlanıyor

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı; Ziyarette İzcilik nedir ve İzcilikle ilgili anılarını anlattı. İzcilik Doğa ile iç içe ve onu koruyup geliştirerek çocuk ve gençleri ruhsal, bedensel, zihinsel ve ahlaki açıdan geliştirmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır. İzcilik tüm çocuk ve gençlerin katılabileceği dil, din, ırk ve siyasal ayrım yapılmayan, üniformalı bir faaliyettir.
Vezirköprü Vezirsuyu Tabiat Parkında İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezi için planlanan arazide incelemelerde bulundular.
Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı; Alanın Kamp ve Eğitim Merkezi için uygun olduğunu yaklaşık ulusal ve uluslararası 3 bin kişinin ayni anda çadır kurup, eğitim ve etkinlikler yapabileceğini söyledi.

Subaşı; Türkiye İzcilik Federasyonundaki yönetim kurulu üyeleri ile vezirsuyuna tekrar geleceğini ve kunduz dağına gerekli izinler alınarak izci okulu kurabileceklerini söyledi. Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’e teşekkür etti.
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu; “Vezirköprü öğrenci sayısı en fazla ve arazi bakımından en büyük bir ilçemiz, Türkiye’nin Sayılı Eğitim Merkezlerinden birisi olacak. Antrenör, Malzeme ve liderler yetiştirme konusunda destek olacağız” dedi.

Share
116 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?