logo

Vezirköprü’de kapalı duran bir başka tarihi eser; Kale Hamamı hizmete açılacak mı? Vatandaşlar da hasretle bekliyor!..

Vezirköprü’de kapalı duran bir başka tarihi eser; Kale Hamamı hizmete açılacak mı? Vatandaşlar da hasretle bekliyor!..

İlçemizdeki kullanılacak durumdaki tarihi eserler Taşhan ve Kale Hamamı bir türlü vatandaşın hizmetine girmiyor. Burada kiralayanlar kadar Vakıflar’ın kiralama şeklinin de sorgulanması gerek.

Tarihi ilçemizdeki değerlerin neden gerektiği gibi kullanılamadığı sorusu akıllardan gitmiyor.
Geçtiğimiz hafta manşete taşıdığımız Taşhan’dan sonra okuyucularımız “Kale Hamamı neden kapalı duruyor? Bunu da sorun” diyerek gazetemizi aradılar.
2017 yılında bir yangın geçiren ve külhanındaki yangın nedeniyle hasar gören Kale Hamamı da bir kez daha tadilat görerek kiralanmıştı.
Ancak kiralayan firma burayı bir türlü kullanıma açmadı.

Vezirköprü’de vatandaşlar:

Varlıklarıyla onur duyduğumuz iki tarihi eserimizin Taşhan ve Kale Hamamı’nın kapalı olması bizleri üzüyor. Ancak bu iki tarihi eserimizin de başlarına neredeyse aynı olayların gelmesine anlam veremiyoruz. İkisi de restore edildi. İkisi de yangın atlattı. Yeniden restore edildiler. Kiraya verildiler ve her ikisi de kiralandıktan sonra kullanıma girmedi. Bu kadar aksilik ancak dahlolursa olur. Yorumunu yapıyorlar.
Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy ise geçtiğimiz hafta yaptığımız Taşhan ne zaman açılacak? Haberimize sosyal medya üzerinde bir yorum yapmış ve “Ben de açılacağı günü hasretle bekliyorum. Aldığım haber eşyalar tamamlanıyor şeklinde” demişti.
Sayın Ersoy’un ilgisinin yanı sıra Vezirköprü’deki tarihi eserlerin kullanılması ve/veya kiralanması hakkında bir sıkıntı olup olmadığı merak ediliyor.

Share
150 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?