logo

Vezirköprü’de matem var Vezirköprü Orman Fabrikası Yapılmalıdır 3 Ekim 1971 Pazar

Vezirköprü’de matem var Vezirköprü Orman Fabrikası Yapılmalıdır 3 Ekim 1971 Pazar

75 bin nüfuslu koca bir ilçenin ümidi söndürülemez. Vezirköprü’ye Orman fabrikası işi uzun yılların ve tecrübeli teknisyen ve mühendislerin titiz incelemeleri sonucu, sayısız faydalar hesaplanarak karar verilmiş plana alınmıştır.

Vezirköprü Orman Fabrikası Yapılmalıdır
Geçen hafta ısrarla dolaşan şaia için geniş etüdler yapılmaktadır. Sade 75 bin nüfuslu koca bir ilçenin değil, koca bir bölgenin ümidi olan orman ürünleri fabrikamızın plana alınmasına rağmen yatmış olması gibi bir dedikodu bile ilçemiz halkını şaşkına çevirmiş herkes ne yapacağını araştırmaya başlamıştır. Vezirköprü’de adeta matem bürünmüştür.
Plana alınmıştı
Nitekim fabrikamız 11 Ocak 1971 tarihli resmi gazetenin ekinde de yayınlanan 1971 yatırım projelerine alınmış, Orman Ürünleri Sanayi bölümünde şöyle yer almıştı: 71c050060 Entegre Orman ürünleri sanayi Samsun-Vezirköprü yılda iki vardiyada 18 bin metreküp tomruk kapasiteli kontraplak fabrikası, yılda 15 bin ton mamul yonga levha fabrikası tesisi 1971’de başlar, 1973’de biter. Dış yardım 23 milyon 884 bin lira, proje tutarı 61 milyon 603 lira, 1971 yılında sarf olunacak kısım 2 milyon 200 bin lira..
Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Değişti
İlçemiz orman işletme müdürü Mehmet Işık Trabzon’a atanmış yerine Göynücek’ten Fethi Ersoy gelerek görevine başlamıştır.
Bilindiği gibi sayın Mehmet Işık fabrikamız için biz Vezirköprülülerden çok çalışmış, bu sahaya büyük emeği geçmiş bulunmaktadır. Vezirköprü’ye Kaymakam Ağrı’dan Atandı
Kaymakam değişikliği ile rekor kıran ilçemizin Kaymakam vekili Adil Yazar’da eski görevine dönmektedir.
Diğer taraftan Vezirköprü’ye asil Kaymakam olarak Ağrı ilinin Tatamos ilçesinden Cengiz Bulut atanmıştır.
Cengiz Bulut’un pek yakında Vezirköprü’ye gelmesi beklenmektedir.
Demirspor’a 2/0 Yenilen Vezirköprüspor Yolspor’la Maç Yapacak
Geçtiğimiz hafta Samsun Demirspor’a 2/0 yenilen Vezirköprüspor kulübü 10 Ekim’de de Yolspor’la maç yapacaktır.
Demirspor gibi tecrübeli bir takıma karşı 2/0’lık sonuç ilçemiz spor kulübü için büyük bir mağlubiyet kabul edilmemektedir.
Sinema Oyunu
Kazanan numaralar: 25-32-12-24-57 sinema kazanan okurlarımız 11 Ekim 1971 Pazartesi’ye kadar davetiyelerini almalıdırlar.
Sinema Oyunu Birinci Hafta Numaralarını Açıklıyoruz
Sinema oyunumuz her hafta Vezirköprü’de oturan okurlarımız için devam edecektir. VATANDAŞ gazetesi alan okurlarımız, gazetemizin alt tarafındaki numaralı kısmı saklayacak ve kazanan numaraları ilan ettiğimizde kendi numarasına isabet eden varsa, matbaamıza müracaat ederek davetiyesini alacaktır.
Her hafta Vezirköprü’de haftanın filmini VATANDAŞ Gazetesinin davetlisi olarak seyretmek istemez misiniz?
Her Hafta 5 Okurumuzu Sinemaya Davet Ediyoruz
VATANDAŞ gazetesi, bu haftadan itibaren yeni bir program uygulamaktadır. Bu programa göre her hafta beş okurumuz saklayacakları birer kuponla gazetemizin davetlisi olarak haftanın yeni, filmini seyredebileceklerdir.
Katılış nasıl olacak
Gazetemiz seri numaralı kuponlar neşredecek, bunlardan tek bir kupon saklayan isabet şansı çok olan davetiyemizden birini kazanacaktır. İsabet sahibi bir hafta içinde matbaamıza müracaat ederek bedava vereceğimiz davetiyesini alacak, ayrılacak en iyi yerden bedava film seyredecektir.

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?