logo

Vezirköprü’de ORKÖY Kredi Destekli Traktörler Kura İle Sahiplerini Buluyor

Vezirköprü’de ORKÖY Kredi Destekli  Traktörler Kura İle  Sahiplerini Buluyor

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Orman köylerini kalkındırma çalışmalarına 2020 yılında da devam ediyor.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Orköy Şube Müdürlüğü tarafından kullandırılan kredilerle Ormanların içerisinde ve bitişiğinde bulunan orman köylerinde ikamet etmekte olan halkın ormanlar üzerindeki olumsuz etki ve baskılarını azaltmak, sosyal ve ekonomik kalkınmalarına katkıda bulunmak, Orman teşkilatı ve bölge halkı arasındaki ilişkiyi daha da güçlendirmek için çalışmalarına devam ediyor.
2020 ORKÖY programı kapsamda orman köylümüzün orman üretim ve tarım üretim işçiliğinde teknolojik gücünü artırmak için 9 adet traktör projesi geliştirilerek bu projeden yararlanmak isteyen köy ve kişi tespit çalışmaları devam ediyor.
Proje kapsamında tespit çalışması tamamlanan Karaköy’e verilmesi planlanan 2 adet traktör proje sahipliğinin tespiti için 40 kişi katılım gösterip 11 kişi kuraya katıldı.
Katılımcıların hazır bulunduğu Müdür Yardımcısı Ali Sürmen başkanlığında gerçekleştirilen kura sonucunda 2 kişi asıl 9 kişi yedek belirlendi. 7 yıl 7 taksit geri ödemeli 1 adet Proje bedeli: 110.000 TL olup 22. 000 TL si hibedir. Karaköy 2, Sofular 2, Çaltu 1, Susuz 2, Mezra 2 proje hak sahipliği için kuraları çekilerek, Toplamda 9 traktör hak sahiplerini bulacak.

Share
83 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?