logo

VEZİRKÖPRÜ’DE PARTİLER SİNERJİ YARATAMIYOR.!..


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Ülkemiz tam anlamıyla yerel seçim atmosferine girmiş durumda; hatta bu yerel seçim Cumhur İttifakı’nın Lideri sayın partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve diğer ortağı Devlet Bahçeli tarafından genel seçim havasına sokulmuştur.
Karşı partilere halkı düşman edecek, böylece de Akp’ye oy veren seçmenle diğer partilere oy veren seçmen yurttaşları birbirine saldıracak şekle getirmektedir.
Partili Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan ne derse desin sevgili halkımız kardeştir. Hatta bir ailede kardeşin biri Ak partili ise diğer bir kardeş CHP’li yada İyi partili veya MHP’lidir. Onun için bu tehlikeli söylemler bu halkı kolay kolay birbiri ile düşman edecek tehlikeli hale getiremez.!..
GELELİM SEÇİM SİNERJİSİNE

Vezirköprü’de muhalefet partileri hatta Millet İttifakı denen CHP, İyi Parti birlikteliği bir sinerji, yani bir seçim heyecanı yaratamıyor.
Sanki ilçede bir seçim yokmuş gibi, topyekün muhalefet teslim olmuş gibi. Amiyane halk tabiri ile muhalefet “yelkenleri suya indirmiş” görünümde.!..
Millet ittifakının büyük şehir adayı sayın Hayati Tekin’in Vezirköprü’ye gelişi de muhalefet üzerinde bir etki yapmamıştır.
Ancak, halk arasındaki konuşmalara bakılırsa Sayın Hayati TEKİN’in bireysel olarak oldukça fazla oy alacağı söyleniyor. Bunun nedeni Cumhur ittifakı adayı Sayın Mustafa Demir’in bakanlık yaptığı dönemde Vezirköprü’ye hiç ilgi göstermemiş olmasına bağlanıyor.
Mustafa Demir Bayındırlık bakanıydı. Kendi yetkisinde olmasına rağmen Altınkaya Barajı nedeniyle kapanan Vezirköprü-Alaçam yolunu açacak basit bir Şahinkayası Köprüsünü yaptıramadığı gibi, yılan hikayesine dönen Havza-Vezirköprü, Vezirköprü-Durağan yolunu bırakın yaptırmayı, programa bile alınması için bir emir vermedi.
Kısaca, ne bakanlığı ne de milletvekilliği döneminde Vezirköprü’ye en ufak faydası olmadı.
Yukarıdaki görüşler bana ait değil, tamamen Vezirköprü halkındaki düşünceler.
Halk bir konunun daha altını çize çize söylüyor.
-“Eğer Ak partinin Vezirköprü ilçe adayı Sadık EDİS olmasa idi, Mustafa Demir oy alamazdı. Şimdi Sadık EDİS yüzünden oy alacak” diyorlar.!..
Yukarıda da belirttiğim gibi yukarıda yazdıklarım tamamen konuştuğum halkın söyledikleridir.
Başka ilçelerimizden Havza’da, Tekkeköy’de ve Atakum’da da CHP adaylarının seçimi alacağı, büyük şehirde de Hayati TEKİN’in seçimi zorlayacağı söyleniyor.
Yakakent, Havza, Tekkeköy, Atakum ve İlkadım dışında Akp’nin blok alacağı söyleniyor.
Bu görüşler bir kamu yoklaması değildir. Bu seçim bölgelerindeki konuştuğumuz çevrelerin iddiaları, kendi tahminlerine dayalı düşünceleridir.
Tekrar söylüyorum, halkımızın seçimde söylenenlerin etkisinde kalarak birbirlerine kem gözle bakmamaları dileğimdir.

Share
823 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yeni dönemde TURİZM

  12 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Yaz geliyor.. Yaz gelince aklımıza Vezirköprü'nün turizm potansyieli gelecek. Yine Kanyon'un güelliği ve ilçemizin tarihi ve turistik değerlerinden bahsederek, bu muhteşem güzelliklerin ilçemize kazandıracaklarından bahsedeceğiz. Yerel seçimler öncesinde konuştuğumuz Büyükşehir Belediye Başkan adayları Hayati Tekin, Erhan Usta ve Salih Şen; üçü de Vezirköprü'nün turizm potansiyelinin altını çizdiler. Vezirköprü'de gerek Kanyon'da alt yapının olmaması, gerek Kunduz'un beklenen şekilde ön plana çıkarılmaması, gerekse ilçenin diğer bölgelerindeki...
 • Acaba Okurlar mı?

  12 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Ülkemizin sayın siyasilerine yarı Orta Anadolu yarı da Karadeniz bölgesi sayılabilecek bir ilçesi olan Vezirköprü'den sesleniyorum.!.. Bu çığlık kokan yazımı zahmet edip okurlarsa tabi… Sorularıma Kur'an'ı Kerim'den bazı ayetlerle başlıyorum; Enfal suresi 22. Ayet; Şüphesiz yürüyen canlıların Allah Katında en kötüsü akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir. En'am suresi 108. Ayet; Onların, Allah'ı bırakıp başkasına taptıklarına sövmeyin. Sonra onlarda haddi aşarak, bilgisizce Allah'a söverler; Böylece her ümmete y...
 • OSB olmadan olmaz!…

  05 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'nün payına düşen müjde; KENEVİR için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da yine Vezirköprü dedi. Kendir ekiminin yoğunluğunun Vezirköprü'de olacağının altını çizerken tekstil sanayisinin de (en azından yazlık gömlek üretiminin) Vezirköprü'de olmasını istediğini söyledi. İlçemizde bir sanayi bölgesi olmadan sanayicinin Vezirköprü'ye yatırım yapmasını beklemek bence hayal olur. Hemen yanıbaşınızda hem kalkınmada öncelikli hem de 3. OSB yatırımı yapmaya çalışan Merzifon dururken, Kavak ve Havza'da OSB'ler henüz dolmamışken, üst...
 • VEZİRKÖPRÜ’DE PARTİLER SİNERJİ YARATAMIYOR.!..

  05 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Ülkemiz tam anlamıyla yerel seçim atmosferine girmiş durumda; hatta bu yerel seçim Cumhur İttifakı'nın Lideri sayın partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve diğer ortağı Devlet Bahçeli tarafından genel seçim havasına sokulmuştur. Karşı partilere halkı düşman edecek, böylece de Akp'ye oy veren seçmenle diğer partilere oy veren seçmen yurttaşları birbirine saldıracak şekle getirmektedir. Partili Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan ne derse desin sevgili halkımız kardeştir. Hatta bir ailede kardeşin biri Ak partili ise diğer bir kardeş CHP'li ya...