logo

Vezirköprü’de sınav neden yok?

Vezirköprü’de sınav neden yok?

Geçtiğimiz hafta yapılan KPSS sınavına diğer ilçelerde girmek zorunda kalan Vezirköprülüler, kaderlerine boyun eğerek rakiplerine oranla hem daha dezavantajlı, hem de daha pahalı sınava girerek geldiler.
KPSS’den dönenler, “18 bin kişilik Kavak’ta sınav yapılırken, 100 bin kişilik Vezirköprü’de neden olmuyor?” diye sordular.

Geçtiğimiz pazar günü yapılan KPSS sınavlarına gidenler aynı soruyu sordular: “Vezirköprü’de sınav neden yok?”
İlçemizden lise mezunu yüzlerce kişinin Havza ve Kavak başta olmak üzere sınav merkezlerine gitmesi Vezirköprü’de tepkiyle karşılanıyor.
ÖSYM tarafından yıl içerisinde yapılan yüz civarındaki sınava giren Vezirköprülüler, hem vakit hem de nakit harcamak zorunda oldkavaknet-copyuklarını belirttiler. Gazetemizi arayan vatandaşlar:
– 18 bin nüfuslu Kavak’ta ve 40 bin nüfuslu Havza’da sınavlar yapılırken, Vezirköprü’de neden sınav yapılmıyor? Bu kadar insan sınavlara girmek için her defasında yollara düşüyor. Çekilen sıkıntıları sınava giren yakını olmayan bilmez desek, herkesin bir sınava giren tanıdığı vardır. Bu kadar büyük bir ilçede bir sınav yapılmasını sağlayamayan siyasetçilerimiz ve yöneticilerimiz ne iş yapıyorlar? diyerek kızgınlıklarını ifade ettiler.

Share
1363 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?