logo

Vezirköprü’de Yeni Türkiye Partisi hariç diğer tüm partiler şubesini tamamladı. Vezirköprü’de Güven Partisi kuruldu G.P. Başkanı M. Emin Aksakal 17 Ağustos 1969 Pazar

Vezirköprü’de Yeni Türkiye Partisi hariç diğer tüm partiler şubesini tamamladı. Vezirköprü’de Güven Partisi kuruldu G.P. Başkanı M. Emin Aksakal 17 Ağustos 1969 Pazar

İlçemizde YTP hariç bütün parti şubeleri Güven Partisinin kurulmasıyla tamamlanmış bulunmaktadır.
Geçtiğimiz Pazartesi günü ilçemize gelen G.P. Genel Kurulundan ziraat fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sait Tahsin Tekeli muhtelif temaslar yaptıktan sonra nihayet G.P.’nin Vezirköprü şubesini kurmuştur.
Güven Partisi başkanlığına A.P.’den Mehmet Emin Aksakal getirilmiştir.

Güven Partisi Vezirköprü Şube Başkanı Mehmet Emin Aksakal gazetemize parti şubelerinin açılışı dolayısıyla şu demeci vermiştir.
(Neden Güven Partisini tercih ettik?)
Güven Partisini niçin tercih ettiklerini sorduğumuz başkan Aksakal (Normal muhalefeti ile memleket bütünlüğünü, demokratik rejim ve kanun üstünlüğünü, halkımızın dinî inançlarını, mülkiyet hakkını, millet şeref ve itibarını korumak üzere kurulmuş bulunan Güven Partisine kaydolup, Vezirköprü Şubesini açtık.) Demiştir.
İki AP’li AP’ye İyilik İçin Demirel’i Mahkemeye Verdiler
Adapazarı – Başbakan Süleyman Demirel bir grup AP’li tarafından AP’ye iyilik olsun diye mahkemeye verilmiştir.
AP’liler delegelerin seçimsiz ve bir kısım çıkarcıların hile ve oyunu ile gayri meşru şekilde tayin edildiklerini öne sürmüşler, itirazları ilçe seçim kurulunca reddedilince hukuk mahkemesine başvurmuşlardır.
Samsun’da A.P. Adayları Üçe Bölündü
Samsun’da halk işsizlik, büyük bir piyasa hareketsizliği içerisinde para sıkıntısının protesto olan senetlerin hesabını yapmanın düşüncesi, endişesini taşırken aday adayları da seçilebilmenin canı başı derdindedir. Bir Samsunlu geçen devre yan gelip yatan milletvekillerini uzun uzun anlatarak şöyle demiştir, “Şu kendi nefisleri için mücadele çalışmasının binde birini seçildikten sonra memleket için göstermiş olsalar Samsun böyle mi kalırdı. Daha kendi savunmasını, propagandasını yapmaktan aciz iki kelimelik laf etmeyi beceremeyenlerin memlekete faydalı olacağını düşünenler dünyanın en saf insanıdır.” Demektedirler.
Vezirköprü Sanat Enstitüsü işini Samsun Valisi bizzat takip ediyor.
Samsun Valisi Ünlüer Vezirköprü’de
Bursa’daki başarılı çalışmaları dolayısıyla kendisine bakanlar kurulu tarafından takdirname verilen Samsun Valisi Ertuğrul Ünlüer ilçemize gelerek Sanat Enstitüsü için çalışmaları bizzat izlemiştir.
Şimdi Vezirköprü Sanat Enstitüsü’nün resmen açılmasına sıra gelmiştir.
Y.Narlı’ya Kalkınma Kooperatifi Kuruldu
Vezirköprü’nün ilk kalkındırma kooperatifi Yukarı Narlı köyüne kurulmuştur.
Yapılan törende yargıçlar, öğretmenler ve Samsun’dan gelen Orta Karadeniz kooperatifleri yöneticileri birer konuşma yapmış, ilk ağızdan kooperatife 20 kişi ortak olmuştur.
Sahte Milletvekili Adaylık Süreci Geçtiği İçin Üzgün
Sahte milletvekili diye tanınan daha sonra Lâdik şehir kulübünde ziyafette yakalanıp tutuklanan M. Münir Ergelen cezaevinde (Ben milletvekiliyim demedim. Milletvekilliğine adaylığımı koyacağım. Dedim) diyor. Adaylık Sürecini kaçırdığım için üzgünüm diyor.
Randevuevi İşleten Kadının Kilotundan Tabanca Çıktı
Yeni Mahallede hamallık yapan bir şahsın 35 yaşındaki karısının zina yaptığı polise ihbar edilmiştir.
H.Ç. isimli 40 yaşındaki kadının randevuevi haline getirdiği ileri sürülen eve polis arama izni alarak gitmiş kapıyı açtıramayınca kırarak içeri girmiştir. İçeride Oruç köyünden Ö.S.’le H.Ç. bir odada yakalanmıştır. Bu arada evin sahibi polise güçlük göstermeye başlayınca C.Ç. kadın gardiyana aratılmış kilotunda tabanca bulunmuştur.

Share
129 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?