logo

Vezirköprü’deki protokol üyeleri Şehit Aileleri ve Gazilerle Birlikte İftar Yaptı

Vezirköprü’deki protokol üyeleri Şehit Aileleri ve Gazilerle Birlikte İftar Yaptı

İlçemiz Vezirköprü Belediyesi Butik Otel’de Vezirköprü Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları Pazartesi günü düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Oruçlarını yemeğe katılan şehit aileleri ve gazilerle birlikte açan protokol üyeleri İlçe Müftüsü Naci Yalçınkaya tarafından yapılan iftar duası sonra katılımcılara hitap ettiler.
Önce İlçe Kaymakamı Halid Yıldız yaptığı konuşmasında “Burada bulunan ailelerimiz çok onurlu vede gururlu.” İfadelerini kullandı.
Yıldız; “Bu yüzden ailelerimize ne versek, ne yapsak haklarını asla ödeyemeyiz. Onların bir kısmı en sevdikleri evlatlarını, eşlerini, babalarını bu ülkenin ve milletin birliği, bütünlüğü için şehit verdiler.

Bazıları ise yine bu şanlı mücadelede yaralanarak gazilik şerefini elde ettiler. Bu anlamda bu akşam şehitlerimizi birlikte analım, gazilerimize hep birlikte teşekkür edelim diyerek sizlerle bir araya geldik.” dedi.
Vezirköprü’nün en çok şehit veren ilçelerin başında geldiğini de ifade eden Kaymakam Halid Yıldız; “Gönlümüz ister ki; hiç şehit vermeyelim. Ama bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var. Vezirköprü ilçemiz bu bedeli en fazla ödeyen ilçelerden bir tanesi.” İfadelerini kullandı.
Yıldız; “Türkiye genelinde şehit ve gazi sayımız yüksek rakamlarda. Bu ülke ve millet için en büyük fedakarlığı yapan ilçelerden bir tanesi ve bu anlamda bu fedakarlığı yapan çok kıymetli şehit ailelerimize de tekrar teşekkür etmek istiyorum.” Dedi.

Protokol üyeleri iftar programında aileler ile bir arada bulunarak kendileriyle sohbet ettiler.
Programa Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak, Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdullah Boyraz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Komiser Rıdvan Koç ve İlçe Müftüsü Naci Yalçınkaya, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Share
13 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?