logo

Vezirköprü’den 2250 öğrenci Çanakkale’ye gidecek..

Vezirköprü’den 2250 öğrenci Çanakkale’ye gidecek..

İlk kafilede 250 öğrenci yola çıktı

 

Vezirköprü Kaymakamlığı’nın projesi olan “Gençler Şüheda’nın İzinde” projesi dahilinde öğrenciler Çanakkale’ye götürülerek, gezdirilecekler.

Toplam 2250 öğrenciyi kapsayacak olan projede 10 ekip halinde Çanakkale Gezisi yapılacak. Gezi programı 2 gün konaklamalı 3 gün olacak.

Geçtiğimiz cumartesi günü ilk kafilesi yola çıkan Proje öğrencileri için bir tören düzenlendi. Burada konuşan Kaymakam Yunus Emre Altıner:

  • Son akşam otelde gezi ile ilgili olarak bir A4 kağıda anılarınızı yazacaksınız ve bolca fotoğraf çektirerek gidemeyen arkadaşlarınıza gösterip aktaracaksınız. Her üç günde bir devam edecek. Orda Vezirköprü’den gidip vatanı uğrunda şehit olmuş insanları göreceksiniz. Bunu hayatınız boyunca unutmayacaksınız diye düşünüyoruz. Vatan kolay kazanılmadı. Bunu bilin diye planladık. Kazasız belasız yolculuk diliyorum. Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan:

  • Her Müslüman Türk evladının Çanakkale’yi görmesi gerekir. BU vatan bize nasıl emanet edilmiş? Geldikten sonra bunu daha iyi anlayacaksınız. Bu projeyi hayata geçirmek için mesaisini harcayan Kaymakam bay ve destek verenlere teşekkür ediyorum. Dedi.

Daha sonra 4 öğretmen, 1 idareci, 1 sağlık personeli ve 1 imamla birlikte 250 öğrencilik ilk kafile yola çıktı.

 

Share
1053 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?